Чоловіка, який намагався підкупити начальника поліції, посадили на 5 років

Городищенський районний суд Черкаської області визнав чоловіка винним у пропозиції неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 січня.

У травні 2020 року громадянин із власної ініціативи зустрівся із тимчасово виконуючим обов’язки начальника Корсунь-Шевченківського відділення поліції у Черкаській області. Відвідувач просив припинити розшук двох осіб у кримінальній справі про розбій. Працівник поліції запропонував, щоб ці особи самі з’явилися до відділку поліції та надали необхідну інформацію, однак обвинувачений повідомив, що приїхав вирішити питання, щоб їх взагалі не розшукували і щоб вони могли нормально жити. 

Через кілька днів дивний чоловік знову приїхав і сказав, що його родичі готові заплатити 3 тисячі доларів, не уточнивши, коли принесе гроші.

Ще після першої зустрічі поліцейський написав рапорт про пропозицію неправомірної вигоди. Тому далі спілкування фіксувалося.

Одного дня чоловік знову зайшов у кабінет начальника поліції і повторив, що його родичі хочуть, щоб їх припинили шукати та повернули документи і авто, які були вилучені. Відвідувач вийняв з барсетки 1,5 тисячі доларів, перерахував і поклав на стіл, кажучи, що решту суми буде вручено після закриття кримінальної справи. Згодом у кабінет зайшли слідчий та поняті.

Обвинувачений скоєння злочину не визнав. Переконував суд, що принести гроші сказав начальник поліції. Він начебто думав, що йдеться про заставу, а не хабар. Про кримінальну відповідальність за надання хабара його не попередили, навпаки, спонукали дати гроші.

Але такі показання були спростовані результатами негласної слідчої (розшукової) дії. Із записаних розмов вбачалося, що саме обвинувачений провокував співробітника поліції на отримання коштів.  Також на аудіозаписі обвинувачений говорив, що розуміє, що його прохання є протизаконним.

Чоловік начебто раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, а зараз вважається несудимий.

Оскільки обвинувачений у вчиненому не розкаявся та не сприяв встановленню істини, а навпаки уникав прямих відповідей та намагався перекручувати обставини справи, тому суд вважає за неможливе призначити мінімальне покарання.

Суд призначив 5 років позбавлення волі і конфіскував 1,5 тис. доларів. Чоловік перебуває під вартою з моменту затримання у травні минулого року.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *