Кривдників журналістів знайшли по запаху і відпустили за строками давності

Шевченківський районний суд м.Чернівці перекваліфікував справу про побиття журналістів «Стоп корупції ТВ».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 24 грудня.

Ввечері 7 березня 2018 року двоє чоловіків із невстановленими спільниками біля під’їзду будинку побили журналіста відрізками арматури.

Через два дні біля продуктового магазину, що по вулиці Героїв Майдану, побили ще одного журналіста «Стоп корупції». Удари завдавали предметами, схожими на молотки. Перед нападом журналіст на вулиці спілкувався із працівником УСБУ Чернівецької області, з яким має дружні стосунки. Сбушник зайшов в магазин і почув, як на вулиці кричить знайомий журналіст. Працівник СБУ вискочив назовні і побачив, що потерпілий присів, а його б’ють двоє чоловіків у балаклавах.

Зловмисники втекли дворами. Свідки їх вигляд не запам’ятали, але потерпілі впізнали по одному нападнику. Один із журналістів нібито зірвав із кривдника шапку і бачив його обличчя. За висновком експертизи, запах із поверхні шапки, вилученої з місця події, співпадає зі зразком запаху відібраного в обвинуваченого.

Крім того, біля магазину знайшли машину «ВАЗ 2107» і вилучено запаховий слід з важеля коробки передач автомобіля. Цей запах привів до другого обвинуваченого.

Зафіксовано переміщення сім-карти мобільного телефону одного з обвинуваченого у місці скоєння злочину.

Обвинувачені провину заперечували. Сказали, що поміж собою раніше не знайомі були і познайомилися тільки на лаві підсудних.

Один із чоловіків наполягав, що у дні побиття був вдома, а шапка, вилучена на місці злочину, йому не належить. Пояснити висновок експертизи з приводу запаху він не може. Йому не було відомо, що потерпілі мають посвідчення журналістів. Водночас чоловік підтвердив, що має на руці характерне татуювання у виді «скорпіона» і показав його у судовому засіданні.

Інший обвинувачений розповів, що колись був знайомий з одним із потерпілих. Близько 10 років тому вони разом відпочивали сім’ями. Він не знав, що потерпілий займається журналістською діяльністю, але пригадує його пости в соцмережі в якості активіста. У день нападу був у Чернівцях, але на іншій вулиці. Вважає, що його обмовили.

Один із журналістів нібито проводив розслідування по цигарках на митниці. Агентство «Стоп корупції» направило в суд листи на підтвердження, що потерпілі є журналістами.

Але суд вирішив, що насильство проти журналістів (ст. 345-1 ККУ) недоведено.

Будь-яких доказів, які б свідчили, що потерпілих побили з мотивів перешкодити журналістській діяльності, суд не побачив. Обвинувачені стверджували, що не знали, що потерпілі є журналістами.

Самі потерпілі на засідання на з’явилися і показань не дали.

Тому суд перекваліфікував обвинувачення на ч.1 і ч.2 ст.125 КК – легкі тілесні ушкодження.

Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: два роки – у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі.

Строк давності з такою кваліфікацією зійшли ще у березні 2020.

Тільки один із обвинувачених заплатить 1700 гривень штрафу за тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

Якби кваліфікацію не поміняли, строк давності міг би становити 5 років. Засудженим загрожувало б обмеження волі до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *