Начальника з Держгеокадастру Луганщини засудили на 9,5 років в’язниці за заявою колишнього міліціонера

Новоайдарський районний суд Луганської області визнав винним колишнього в.о. начальника Держгеокадастру області в одержанні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 18 січня.

У 2017 році до виконувача обов’язків начальника Держгеокадастру в Луганській області звернувся чоловік з приводу 114 дозволів на розробку проектів землеустрою ділянок площею 228 га для фермерського господарства. Йому відмовили з формальних причин. Пізніше при особистій зустрічі чиновник нібито сказав, що питання можна вирішити, але треба заплатити. Один дозвіл коштував 4 тис. грн. Суму зменшили до 500 тис. грн. Гроші чиновник сказав передати через двох посередників. При затриманні гроші вилучили у посередника

Ексчиновник провину не визнав, розповів, що із заявником познайомився на дні народження колишнього начальника Держгеокадастру, якого затримали на хабарі.

Будучи, призначеним тимчасово виконуючим обов’язки, обвинувачений так само хотів заробити. Тому коли з’явилась людина, яка хотіла отримати землю, він начебто вирішив отримати неправомірну вигоду.

Сам ексчиновник вважає, що став жертвою провокації. За його версією, чоловік прийшов до нього на роботу і сказав, що має незакінчені справи з його попередником, що вони заробляли великі гроші у питаннях пов’язаних з землею, пропонував «працювати», тобто займатись корупційними діями, але він, з його слів, відмовився. Натомість порадив звернутися до проектної організації. Коли говорили про гроші, то мова оплату послуг з розробки технічної документації. У нього знайома працювала у фірмі «Грань», де це коштувало по 4000 грн. за послугу. Відчуваючи провокацію нібито просив підготувати відповідний лист до правоохоронних органів, однак цього не встигли зробити.

Потерпілий повідомив, що чиновник хотів у нього неправомірну вигоду. Суму 500 тис. грн називав при зустрічі чи під час телефонної розмови. Ця сума була зі знижкою в 12 тисяч. Після чого він поїхав до прокуратури, де надав для проведення слідчого експерименту свої 5 тисяч гривень. Гроші відкопіювали та покладені зверху та знизу в пачки, решта були імітаційні, купюри помітили аерозолем зеленого кольору. Кошти передав посереднику. Чоловік підтвердив, що з 1997 по 2011 рік був співробітником міліції, пішов за станом здоров’я, так як переніс інсульт.

У суді був допитаний свідок, який був посередником в передачі грошей. Йому особисто частка із цих грошей не передбачалася. Він займався юридичними послугами, тому погодився допомогти чиновнику в обмін на те, що він буде скеровувати до нього потенційних клієнтів. Після викриття затримання йому та його подрузі надходили погрози від адвоката чиновника Держгеокадастру, щоб давали потрібні показання, бо інакше зроблять усе, щоб їх притягли до кримінальної відповідальності. Він звернувся до слідчого з заявою та повідомив про погрози. Додав, що розумів, що гроші є неправомірною вигодою.

Події також підтверджуються результатами негласних слідчих (розшукових) дій.

Суд призначив покарання – 9 років і 6 місяців позбавлення волі, з забороною обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування (крім виборних) на строк 3 роки, з конфіскацією всього майна.

До набрання вироком законної сили чоловіка взято під варту.

Раніше обвинувачений вже провів у СІЗО близько року. Цей час йому буде враховано у строк покарання як один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *