Підривача Одеської СБУ звільнили після 4 років в’язниці

Приморський суд Одеси ухвалив вирок і випустив з-під варти чоловіка, який у 2015 з групою осіб зробив вибух будівлі Управління СБУ в Одеській області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 20 листопада.

За матеріалами справи, обвинувачений не сприймав чинну владу і хотів помститися за затримання антиукраїнських активістів і трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі. Він діяв з особою, вирок щодо якої набрав законної сили та особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження. У групі чоловік виконував роль водія. 27 вересня 2015 близько 5 години ранку було скоєно терористичний акт – підрив адміністративної будівлі Управління СБУ в Одеській області по вул. Єврейська 43. Вибух створив небезпеку для життя та здоров’я людей і завдав майнових збитків на суму 422 тис. грн. Постраждали автомобілі і нерухоме майно.

В момент вибуху в адміністративній будівлі Управління СБУ перебували особи, які несли службу у добовому наряді та оперативно-слідчих групах. У приміщенні підприємця перебували охоронець і касир-реалізатор. У ресторані  «Тавернетта» поблизу був охоронець.

В суді чоловік повністю визнав провину і покаявся. Суд врахував пом’якшуючі обставини і призначив 8 років і 2 місяці позбавлення волі без конфіскації майна.

Обвинувачений утримується в СІЗО з 20 жовтня 2015 і, за «законом Савченко», цей строк йому зараховується як два дні позбавлення волі. Оскільки на момент ухвалення вироку він уже повністю відбув покарання, то суд негайно звільнив його з-під варти, замінивши запобіжний захід на особисте зобов’язання. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

У березні 2016 інший учасник групи був засуджений до 4 років і 6 місяців позбавлення волі. Також суд стягнув з нього позови про відшкодування матеріальної і моральної шкоди на суму 246 тис. грн. Третій підозрюваний перебуває у розшуку.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *