Суд скасував арешт будівлі на Поштовій оточення нардепа Шпенова

Печерський суд Києва скасував арешт нежитлової будівлі на  646,3 кв.м. в місті Києві, площа Поштова, 3, яка на праві приватної власності зареєстрована за ТОВ «Юрлігаконсалт».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 3 серпня.

Арешт був накладений за рішення суду 16 липня 2020 року у провадженні № 12020100070001173 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 356 (самоправство), ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення). Ухвала у реєстрі досі не опублікована.

Адвокатом в інтересах власника будівлі ТОВ «Юрлігалконсалт» подано клопотання про скасування арешту.

Суддя Писанець вирішив, що будівля не була знаряддям вчинення кримінального правопорушення. Також Писанець вважає, що прокурор не довів, що майно відповідає критеріям речових доказів і, навпаки, це спростовується доказами в обґрунтування скасування арешту майна. Які докази були подані суддя в ухвалі не зазначає. Враховується також, що у справі жодній особі ще не повідомлялося про підозру.

Арешт накладався у виді заборони розпорядження та відчуження на користь третіх осіб. Будівля на Поштовій площі,3 належить ТОВ «Юрлігалконсалт», але орендується ТОВ «УКР ЛОГІСТ».

За даними Youcontrol, до початку 2020 року компанія «Юрлігалконсалт» називалась «Юридично-консалтингова компанія «Апріорі». У 2016-2019 рр. її засновницею була Євгенія Палій, відома як депутат Криворізької міської ради і керівник благодійного фонду Дмитра Шпенова «Добрі справи».

З лютого 2020 власником «Юрлігалконсалт» значиться Олександр Корінний, який минулого року балотувався до Верховної ради як самовисуванець по мажоритарному округу в Дніпропетровській області. У короткій довідці для ЦВК він повідомляв, що є директором охоронної фірми «А.Р.Е.С.». Водночас у декларації про доходи за 2019 рік він показав тільки 10 тис. грн зарплати від «Новомосковськ водоканалу».

Орендар будівлі фірма «УКР ЛОГІСТ» зареєстрована на киянку Олександру Юсупову. Крім того, Юсупова є співзасновницею ТОВ «Буд-Авіатор», де другим співзасновником є ТОВ «Асторія Девелопмент Груп» Олексія Ішутіна. Відомо, що Ішутін – чоловік Поліни Шпенової, судді Луганського окружного адмінсуду і сестри нардепа Дмитра Шпенова.

Шпенов – сьогодні позафракційний народний депутат, раніше входив Партії регіонів. У Верховній раді VII скликанні був обраний заступником голови Комітету з питань верховенства права та правосуддя.

У суді при скасуванні арешту будівлі адвокатом «Юрлігалконсалт» був Віталій Білаш – це колишній слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України. Він звільнився у листопаді 2019 року і у червні 2020 отримав свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю в Раді адвокатів Закарпатської області.

25 вересня 2019 на Поштовій площі, 3В сталася пожежа у будівлі закинутого ресторану. У травні 2020 там активізувалися будівельні роботи. Активісти «Штабу оборони Києва» влаштували пікет і знесли паркан навколо будмайданчика. На огорожі був інформаційний щит, що замовником робіт є невідома фізособа, а проектувальником ТОВ «КО Проджект» Олександри Юсупової, яка має спільний бізнес із чоловіком сестри нардепа Шпенова.

За повідомленнями протестувальників, в історичному ареалі столиці біля річкового вокзалу, збудували три поверхи без жодних дозволів. У ЗМІ писали, на місці згорілого ресторану Київрада обіцяла станцію канатної дороги.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *