У справі Ноздровської досліджували висновки експертів

Шевченківський суд Києва продовжує розгляд справи про вбивство Ірини Ноздровської.

На попередньому засіданні суд закінчив дослідження відеозаписів НСРД – спілкування обвинуваченого Россошанського і працівників поліції на стадії слідства.

Суд знову взявся за письмові докази.

У висновку експертів від 31.01.2018 сказано, що Россошанський у момент скоєння злочину психічним захворюванням не страждав, не перебував у тимчасовому розладі психічної діяльності, міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. У стані психофізіологічного афекту чи іншому подібному стані не перебував.

У висновку від 20.02.2018 оцінювалося відео допиту Россошанського від 08.01.2018. Експерт зазначив, що увага Россошанського активна протягом всього допиту, емоційний фон стабільний, суттєво не пригнічений, зорового контакту чоловік не уникає, відповіді Россошанського змістовні, іноді він відповідає ширше поставлених запитань, характерною є тенденція до ініціативних пояснень щодо особливостей поведінки Ноздровської, цілеспрямованість до співпраці.

Комунікативна активність Россошанського на відеозаписі має таку ознаку як психологічна конгруентність, тобто відсутність у допитуваного внутрішньо суперечливих моделей щодо подій, які він повідомляє. Це дозволяє визначити поведінку Россошанського під час допиту як самостійну. Ознак впливу чи тиску, вербального, невербального, інтонаційного чи іншого не визначено. Запитання під час допиту мали уточнюючий характер.

Адвокат Цибенко зауважив з цього приводу, що експерт називає слідчу дію допитом. Це спілкування 8 січня 2018 у Вишгородському відділі поліції проходило без участі захисника. Цибенко зіслався на рішення Верховного суду, що експертиза є недопустимою, якщо джерела доказів є недопустимі.

Раніше досліджені записи проводилися як негласні слідчі-розшукові дії. Суддя запитав прокурора, чи проводився взагалі допит Россошансього і де це відео. Прокурор Кривошея наполягав, що відео допиту вже надавалося суду.

Суддя Слободянюк почав сам листати матеріали і з’совувати. У документах написано, що експерту надавалося три диски, підписані як допит від 08.01.2018, а не негласна слідча дія. Прокурор з цього приводу нічого не зміг пояснити. Протоколу цього допиту він так само не надав. Суд попросив прокурора забезпечити у наступне засідання матеріали

Наступна психологічна експертиза вже стосувалася відео за результатами НСРД. Експерт пише, що Россошанський самостійно зайшов до кабінету особи, яка проводила слідчі дії. Підекспертний тримався впевнено, не проявляв озлобленості, тривоги чи відчаю, зорового контакту практично не уникав, лише іноді дивився донизу або вбік. Мімічні прояви жваві і відповідали контексту бесіди. Показання давалися здебільшого у формі монологу з відповідями на уточннючі запитання. Іноді на прохання особи Россошанський самостійно креслив схеми. Експерт вважає, що все вказує на те, що Россошанський міг бути учасником подій, про які розповідав, його поведінка на відео самостійна і ознак психологічного впливу не вбачається.

Адвокат нагадав, що на одному із записів зафіксовано, як працівник поліції радив Россошанському, як він має вести себе під час експертизи.

Наступна психологічна експертиза стосувалася поведінки Россошанського під час слідчого експерименту. Але відео цього слідчого експерименту ще не досліджувалося. Суддя попросив надати відео і протокол, але прокурор не знайшов їх у себе. Тому цей висновок експертизи наразі відклали.

Наступні висновки стосувалися судово-медичних і молекулярно-генетичних експертиз.

На тілі Ноздровської виявлено колото-різані рани, садна на лобній і надбрівній ділянках, синці, крововиливи. Смерть настала від колото-різаних ран шиї. Всього виявлено 17 ударів ножем. Зокрема, були ушкоджені магістральні судини шиї, сонна артерія і внутрішня яремна вена, що викликає швидку і масивну крововтрату з порушенням кровопостачання головного мозку, тому смерть настала протягом декількох хвилин. Тіло знайдено в річці майже без одягу. Температура води у цей період 3-4 грудуси.

На змиві з піхви виявлено один сперматозоїд, що може вказувати, що жертва протягом 7 діб до настання смерті мала статеві зносини. Ознак сексуального насильства експерт не побачив.

Під нігтями Ноздровської клітин епітелію Россошанського не виявлено.

На тілі загиблої не було слідів мацерації – тобто розм’якшення під дією води. Тому батько загиблої вважає, що тіло могли вкинути в річку незадовго до виявлення, а не 29-го ввечері, як ідеться в офіційній версії слідства.

У висновку комісійної експертизи написано, що не виключено, що смерть Ноздровської настала 29 грудня 2017. Захисник назвав висновок сумнівним, бо експерти не вказали, якою методикою керувалися при визначенні часу смерті.

Адвокат Россошанського звернув увагу на розбіжності в експертизах щодо ран і знарядь вбивства. У зв’язку з цим він заявив клопотання про допит медика-криміналіста. Суд пообіцяв зробити це після дослідження всіх експертиз, якщо протиріччя не будуть усунуті.

Наступне засідання заплановане на 7 жовтня.

***

29 грудня 2017 до Вишгородського управління поліції близько 19.59 год. надійшло повідомлення Анастасії Ноздровської, що її мати зникла дорогою додому. 30 грудня зареєстровано кримінальне провадження. 1 січня тіло жінки знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році машиною збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась покарання винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею.

За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.

У липні 2019 Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.

На стадії розслідування вбивства Ноздровської старший Россошанський визнав провину. Він розповів, що вбив жінку після виходу із маршрутки, коли вона почала кричати на нього. А далі ніс тіло півтора кілометра, закинувши собі на плече, і скинув з моста в річку.

Згодом в суді Россошанський відмовився від попередніх показань і в лютому 2020 заявив, що взяв вину на себе під тиском поліції в обмін на звільнення сина. На записах зафіксовано, що працівники поліції розповідали йому про можливість більш м’якого покарання у випадку, якщо вбивство скоєно у стані афекту.

Рідні вбитої сумніваються у версії обвинувачення, а саме, що Россошанський міг сам це зробити і не мав співучасників.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *