Убивцям чотирьох безхатьків дали по 11 років, які вони відбули за «законом Савченко»

Орджонікідзевський районний суд Харкова засудив чотирьох чоловіків за умисне вбивство чотирьох безпритульних.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 18 грудня.

11 червня 2015 року близько 00.30 четверо молодиків на вулиці вулиці Миру в місті Харкові розпивали спиртні напої. Старший із них з’ясував, що неповнолітнім подобається вуличне життя і став демонструвати свою зухвалу поведінку, вихвалявся фізичними можливостями і своїми судимостями, розповідаючи, що нібито користується повагою у злочинному середовищі. Чоловік повів хлопців у двір будинку, де облаштували собі місце тимчасового перебування його знайомі – п’ятеро безхатьків. Чоловік підійшов до безпритульної жінки і під малозначним приводом двічі вдарив її кулаком в обличчя. Далі чоловік переконав своїх знайомих вбити безахатьків.

Першою жертвою став безпритульний інвалід у візку. Нападники побили його так, що він помер на місці. Після цього руками і ногами побили жінку і вважали, що вона мертва, але вона вижила завдяки вчасній медичній допомозі. Ще один безхатько помер на місці і двоє у лікарні.

Суд зазначив, що фізичний стан та соціальний статус потерпілих – безхатченків не дозволяв їм належно себе захистити або в подальшому надати собі медичну допомогу, або звернутися за допомогою до інших осіб, що усвідомлювали обвинувачені. Всіх потерпілих виявлено на місці злочину, оскільки навіть ті, які залишалися живими, вже не могли самостійно пересуватися.

Обвинувачені в суді провину визнали і щиро каялися. Старший із них знав, що інші є неповнолітніми, і саме він втягнув їх у злочин. Молодики підтвердили, що залишили місце події тільки тоді, коли їх жертви були без свідомості.

Чоловік, який був ініціатором вбивства, неодноразово судимий за крадіжки з 1994 року, а з 2005 відбував 9,5 років в’язниці за зґвалтування. Цікаво, що він сам раніше був безпритульним – на момент злочину мав постійне місце проживання і реєстрацію в КЗ «Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб».

При суд врахував, що Харківським міським центром реінтеграції бездомних осіб і по місцю відбуття покарання чоловік характеризувався позитивно.

Ще один обвинувачений у 2015 році мав дві судимості за крадіжки. А інші двоє раніше несудимі.

Дії кваліфіковано як умисне вбивство двох і більше осіб, з хуліганських мотивів, за змовою групою осіб, з особливою жорстокістю.

Обставинами, які пом’якшують покарання суд вважає щире каяття і скоєння злочину неповнолітніми, а обтяжуючими – перебування у стані алкогольного сп’яніння, а також вбивство особи, яка перебувала в безпорадному стані.

Суд призначив усім чотирьом однакове покарання – 11 років і 2 місяці позбавлення волі.

Строк відбування покарання їм відраховується з 11.06.2015 року, коли вони були затримані. Один день попереднього ув’язнення зараховується за два дні позбавлення волі. Таким чином, на дату винесення вироку вважається, що ці чоловіки вже відбули за ґратами 11 років і пів місяця. Отож незабаром вони мають вийти на свободу.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *