В офісу Онищенка новий власник, але суд не знімає арешт

Вищий антикорупційний суд відмовився скасувати арешт нежилих приміщень в м. Києві по вул. Хрещатик, 27-б.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 17 січня.

До суду надійшло клопотання від ТОВ «Фінансова компанія «БАРСЕЛОНА», яке тепер є власником об’єкта. Компанія повідомила, що стала добросовісним набувачем майна після накладення арешту.

Приміщення по вулиці Хрещатик використовувалися як офіс колишнього народного депутата Олександра Онищенка та його оточення. За версією НАБУ, це був офіс злочинної організації у так званій «газовій справі». Його арештували у 2018 році з метою з метою збереження речових доказів та забезпечення спеціальної конфіскації.  На майно накладається арешт, якщо воно має значення речового доказу навіть у випадку, якщо власником є добросовісний набувач.

Раніше згадана нерухомість належала ТОВ «Майдан – Плаза», засновницею якого була мати Онищенка – Інеса Кадирова. 29 грудня 2018 переможцем електронних торгів з продажу корпоративних прав арештованої «Майдан-Плаза» стало ТОВ «Сеіл Компані». Однак, як вбачається із матеріалів суду, «Сеіл Компані» не стала власником приміщення.

Водночас офіс на Хрещатику і будинок Онищенка у провулку Редутний в так званому Царському селі у 2011 році було передано в іпотеку «Банку Камбіо».

З 2015 триває ліквідація «Банку Камбіо». У 2019 Фонд гарантування вкладів дав дозвіл на продаж права вимоги за кредитом, де Онищенко поручався своїм майном. 25 жовтня 2019 на електронних торгах право вимоги за 6,6 млн грн. купило ТОВ «ФК «ФІНМАРК». 1 листопада «ФІНМАРК» продало право вимоги на арештоване майно компанії «БАРСЕЛОНА».

Як говорилося вище, суд вважає, що потреба в арешті майна з метою збереження його як речового доказу та забезпечення спеціальної конфіскації не відпала. А компанія «БАРСЕЛОНА», купуючи об’єкт знала про арешт і свідомо погодилась на такі обтяження.

Крім того, спосіб арешту, обраний судом, є найменш обтяжливий – заборона розпорядження. Суду не отримав доказів, що такий арешт суттєво позначається на інтересах власника.

У 2018 році офіс Онищенка намагалися захопити невідомі особи в масках, змінивши право власності у реєстрі. Приміщення на Хрещатику начебто виміняли на будинок в селі Гусачівка Київської області. Пізніше Міністерство юстиції скасувало записи про зміну власника.

Згаданий будинок у провулку Редутний, 10А Онищенко у 2015 подарував своєму синові, якого також звати Олександр. Повідомлялося, що перед цим колишній нардеп нібито погасив кредит і звільнив будинок від іпотеки.

За останніми даними, екснардеп перебуває під вартою у відповідних органах Німеччини та чекає на рішення на екстрадиції в Україну. Водночас антикорупційний суд суд вирішив за можливе розглядати «газову справу» за відсутності Онищенка, але попередньо зробив перерву на два місяці і вислав йому повістку.

За версією НАБУ, Олександр Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у газовій схемі 29 осіб.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *