ВАКС скаржиться на втручання члена ВРП у справі голосіївських суддів

Судді Вищого антикорупційного суду звернулися до Вищої ради правосуддя і генерального прокурора із повідомленням про втручання в їх діяльність.

Про це повідомляється на сайті суду.

Як втручання розцінюється те, що один із членів ВРП витребує у ВАКС матеріали судової справи, розгляд якої не завершено. Витребування матеріалі супроводжувалося попередженням, що у разі відмови суддям загрожує відповідальність.

Матеріали у ВАКС хочуть витребувати за скаргою Національної асоціації адвокатів України на дії колегії суддів – Маслов, Строгий, Федорак.

Скарга стосується подій у засіданні від 24 квітня 2020 року за обвинуваченням колишніх суддів Голосіївського суду Олександра Білика і Андрія Новака. Тоді суд не задовольнив заяву адвоката про відмову від виконання своїх обов’язків захисника.

За день до засідання у справу вступив новий адвокат Білика – Володимир Авдєєнко. Він заявив, що суд не дав йому достатньо часу на ознайомлення з матеріалами. Попередньо захисник хотів тиждень на підготовку. На черзі було дослідження документів щодо законності проведення НСРД. Оскільки суд не захотів відкладати засідання, то Авдєєнко сказав, що не може брати участі у засіданні, щоб не нашкодити підзахисному.

Обвинувачений Білик підтримував ідею відкласти засідання, тому що його позиція з новим захисником поки що неузгоджена, а інший адвокат захворів.

Суд вирішив все одно досліджувати докази, сказавши, що новий адвокат зможе дати пояснення у наступних засіданнях. Авдєєнко з цим не погодився і подав заяву про відмову від виконання своїх обов’язків захисника.

Але суд заяву адвоката не задовольнив, пояснивши, що не наведено підставу, яка б виключала його участь у справі. Ці підстави визначені законом. Ненадання достатнього часу на ознайомлення зі справою немає у переліку таких підстав. Тож попри заяву адвоката, суд вважав, що він однаково повинен виконувати в засіданні свої обов’язки.

Обвинувачений Білик заявляв відвід суддям, але заяву залишили без розгляду, побачивши зловживання процесуальними правами: відвід заявлений повторно і є незгодою з рішенням суду та спрямований на затягування процесу. Попри протести обвинуваченого, суд повернувся до дослідження доказів.

9 листопада 2020 судді Вищого антикорсуду Маслов, Строгий і Федорак отримали запит члена ВРП, який пропонував надати пояснення з приводу скарги, а також підтверджуючі документи і завірені ухвали суду щодо відводів і рішення, яким адвоката зобов’язано продовжити роботу.

10 листопада судді Маслов і Федорак відповіли члену ВРП, що розгляд справи не завершено, а тому надання копій матеріалів справи або пояснень щодо мотивів ухвалених рішень суперечитиме законам про судоустрій і статус суддів, а також закону про Вищу раду правосуддя.

Відповідно до ч.6 ст.31 закону про Вищу раду правосуддя, матеріали судової справи (їх копії), а також пояснення від суддів щодо судових справ можуть бути витребувані ВРП або її членом тільки щодо справ, розгляд яких завершено.

20 листопада ВАКС отримав повторний запит від члена ВРП, який наголошував на необхідності направити йому завірені копії судових рішень. У разі невиконання запиту член ВРП попереджав, що наслідком для суддів буде відповідальність встановлена законом.

Член ВРП, який вимагає інформацію, також є членом Національної асоціації адвокатів України, яка є автором скарги. З 2015 року адвокатську діяльність члена ВРП припинено, але антикорсуд вбачає у його діях конфлікт інтересів.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *