Адвоката у справі Насірова зловили без маски біля Макдональдса, коли він не прийшов в суд через карантин

Прокурори антикорупційної прокуратури зафіксували перебування в Києві адвоката Дмитра Іскоростенського, який захищає директора Департаменту погашення боргу ДФС.

Зі слів прокурора Симківа це сталося, 29 квітня через годину після того, як засідання вкотре було відкладено через неявку Іскоростенського, який нібито мав перебувати на жорсткій самоізоляції у Рівненській області.

Прокурори помітили адвоката з його підзахисним на вулиці Борщагівській, біля Макдональдса, що за 20 хвилин пішої ходи від приміщення суду. При цьому обидва спілкувалися без масок.

Прокурори зробили фото та відео і принесли в судове засідання 4 травня.

Прокурор попросив суд направити матеріали до Солом’янського райуправління поліції Києва. Наголошувалося, що для Іскоростенського спеціально організували відеоконференцію в Рівненському апеляційному суді, яку він не відвідав, посилаючись на карантин. Засідання відкладалися тричі поспіль і працівники суду, прокурори та інші учасники процесу даремно витратили свій час.

«Я підтверджую, я з Новіковим зустрічався 29 числа на стоянці Макдональдса. Нічого в цьому поганого не бачу. Виникає логічне питання, що в цей час робили прокурори біля того Макдональдса. Дійсно, я зустрічався з Новіковим за наслідком свого телефонного дзвінка. Я прямував з міста Рівного, заїхав і з ним зустрівся… В чому проблема. що я був біля Макдональдса?! Мені, що заборонили пересуватися по місту Києву?! … Якби мене побачили до судового засідання, а так побачили після судового засідання. І це є підставою для звернення в Солом’янське райуправління поліції?! … Перше, що зазначає прокурор: «Іскоростенський, Ви займаєтеся, вибачте мені, фігнею?» Якою фігнею?! Фігнею – це направлення таких обвинувальних актів до суду», – говорив Іскоростенський.

Адвокат повідомив, що 14 квітня пізно ввечері спілкувався з особою, яка перебувала на самоізоляції після контакту із хворим (суду надали довідку про це). Відтак Іскоростенський також начебто взяв собі 14 днів самоізоляції і просив відкласти три засідання саме в цей період. 29 квітня він прибув до столиці на роботу, але не міг їхати вночі і прибути вранці, саме на засідання в антикорупційний суд. «Сьогодні моя явка до суду є виключно на підтвердження того, що я виявив повагу до всіх учасників процесу і вирішив з’явитися в судове засідання. Не дивлячись на те, що моїм клієнтом було прийнято рішення відмовитися від мене як захисника», – сказав він.

На запитання судді, чому в клопотанні не було зазначено про дату закінчення самоізоляції і неможливість їхати вночі через небезпеку на дорозі, адвокат відповів, що не може зазначати в клопотанні всього, що там хоче бачити суд. «Самоізоляція закінчується 28 числа в 00 годин 00 хвилин. 29 числа вдень я виїхав. Це 400 кілометрів від міста Києва. Я їхав зі своєю родиною», – говорив Іскоростенський.

З цього приводу суддя Федорак зауважила, що захисник вказав у клопотанні про відкладення інші обставини, аніж ті, що, з його слів, об’єктивно завадили йому прибути в засідання.

– Я отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, а не суїцидальною, – заявив Іскоростенський.

Головуючий попросив захисника давати коректні відповіді.

– Ви можете дати відповідь? Скажіть, що не можете відповісти і це Ваша позиція.

– Ваша честь, у минулому засіданні, 27 числа, сторона обвинувачення перший раз зазначає, що я зловживаю своїми правами…

– Захисник Ви не відповідаєте на запитання… У Вас є відповідь чи немає? Яке відношення мають ті нормативно-правові акти до того, що Ви не хотіли вночі їхати на Київ? Засідання було на 9 годину, то з Рівного уже за дня, зважаючи на те, що зараз світлішає уже доволі швидко. Ви могли за дня доїхати. До чого та постанова Кабінету міністрів, на яку Ви посилаєтеся?

– Я прийняв це рішення і ніхто інший.

Суддя Ногачевський, у минулому адвокат, запитував Іскоростенського, чи не порушує його поведінка правила адвокатської етики щодо затягування судового процесу і підриву престижу адвокатури і адвокатської діяльності. Іскоростенський відповів, що порушень не вбачає.

– Ви ж замість клопотання про відкладення могли подати клопотання про проведення пізніше, бо Ви 29 приїдете в Київ, – запитував суддя Строгий

– Я прийняв рішення просити про відкладення 29… І спокійно поїхати на роботу, взяти матеріали справи і приїхати в засідання.

– Ви в принципі вирішили керувати всім процесом. Ви вирішили, що ці три засідання будемо відкладати через мене, тому що я прийняв рішення. Воно так звучить, ніяк інше. – резюмував головуючий суддя.

Інший обвинувачений Насіров сказав, що прокурори фактично хочуть покарати адвоката і у нього є аналогічна ситуація з одним із його адвокатів, який відмовився брати участь у засіданнях в період карантину.

Після виходу із нарадчої кімнати судді повідомили, що клопотання про направлення матеріалів у поліцію відмовляють, але прокурори не позбавлені права самостійно звертатися у правоохоронні органи. Водночас суд за фактом цих подій вирішив звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Київської області.

Оскільки обвинувачений Новівок відмовився від послуг Іскоростенського, то суд призначив йому адвоката з центру безплатної правової допомоги і відклав засідання до 13 травня. Суд роз’яснив, що до того часу новий адвокат матиме можливість ознайомитися із матеріалами, які збирається долучати прокурор. Також Новіков може паралельно сам залучити собі адвоката. Крім того, суддя повідомив, що злочин не є особливо тяжким і участь захисника не обов’язкова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email