Антикорсуд не дав доступу до з’єднань з телефону, яким міг користуватись суддя Верховного суду

Вищий антикорупційний суд 12 лютого відмовив адвокату у тимчасовому доступі до з’єднань з мобільного телефону, яким міг користуватися суддя Верховного суду Михайло Смокович.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суддя ОАСК Олена Власенкова стверджує, що проконсультувати чоловіка, який став заявником проти неї, її в телефонному режимі попросив суддя Верховного суду Смокович. Вона каже, що потім отримала підтвердження того, що номером користувався саме Смокович, оскільки мала того ж дня зустріч з ним, про що свідчить замовлена їй перепустка до Верховного суду.

Адвокат Власенкової подав клопотання про доступ до інформації про телефонні з’єднання за певний період заявника Остапенка, самої Власенкової, а також Смоковича. При цьому захисник надав кілька номерів телефону Остапенка, які згадувались у судових рішеннях по інших кримінальних справах, де він також був заявником.

Антикорупційний суд задовольнив частково і дав доступ до інформації з усіх номерів телефону, окрім номера, який міг використовувати Смокович. Суд мотивував це тим, що не доведено, у зв’язку з чим Власенкова відвідувала Смоковича, тому що причина візиту могла бути інша.

Прокурор зачитала обвинувальний акт. Із адвокатів із вступною промовою виступив тільки один. Інший адвокат був відсутній, а третій із захисників говорив, що потребує часу на підготовку промови, оскільки вступив у справу тільки після передачі її в суд і не ознайомився з матеріалами. Але суд відмовився відкладати засідання.

Захист також заявив відвід суддям і прокурору, але у них було відмовлено.

Суд затвердив порядок дослідження доказів: розпочнуть із документів, речових доказів, потім допитають свідки, а в кінці заслухають обвинувачену.

Суддя Власенкова вину не визнає і сказала, що готова давати показання.

У грудні 2018 року Голосіївський суд заслухав свідчення заявника Остапенка. Пізніше справу передали у Вищий антикорупційний суд.

10 травня 2018 року суддю ОАСК Олену Власенкову прокурори САП та оперативні працівники Головного управління «К» СБУ викрили начебто при отриманні  2000 доларів неправомірної вигоди. За заявою судді зареєстровано справу про провокацію хабара.

За версією слідства, йшлося про отримання хабара у представників ТОВ «Безпечні технології утилізації», які оскаржували анулювання Міністерством екології ліцензії на право ведення господарської діяльності з небезпечними відходами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *