Антикорсуд не переконався, що Скуратовському інкримінують мальтійську компанію, яка володіє яхтою

Вищий антикорупційний суд скасував постанову детектива про зупинення досудового розслідування у справі екснардепа Сергія Скуратовського.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 4 лютого.

3 грудня 2019 детектив НАБУ зупинив розслідування справи, оскільки скеровано запит до Республіки Мальта про міжнародну правову допомогу для отримання інформації щодо власників компанії «Bogena LTD». Припускається, що у 2015-2016 роках Скуратовський, можливо, був засновником та бенефіціарним власником Bogena LTD.

Адвокат оскаржив постанову як таку, що не узгоджується з об’єктом пред`явленої підозри.

У повідомленні про підозру йдеться, що при подачі декларації за 2015 рік Скуратовський начебто не зазначив інформацію про компанії, яка контролює його дружина, а саме: ТОВ «Укрполіскорм», ПП «Грін-Грей», ТОВ «КУА «Євроінвест Плюс», ТОВ « КФ «Соло», про автомобіль Mercedes-Benz S450, нежитлове приміщення під офіс, площею 120,1 кв.м.

Постанова про зупинення кримінального провадження має містити відомості, релевантні обставинам кримінального правопорушення і викладеним у підозрі. Детективом не надано доказів, що належність корпоративних прав Bogena LTD є предметом досудового розслідування в даній справі. Відтак суд визнав зупинення досудового розслідування безпідставним.

Відповідно до заяв про вчинення злочину від 2017 року Скуратовський є фактичним власником яхти та беніфіціарним власником ряду юридичних осіб, таких як: ТОВ «Прімател», мальтійська компанія Bogena Ltd, ПП «Грін-Грей», ТОВ «Укрполіскорм та інших структур, які знаходяться за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Софіївська Борщагівка, вул. Гагаріна, буд. 28.

У травні 2018 Солом’янський суд арештував речі і документи, вилучені в офісі Софіївській Боршагівці, в тому числі:

  • аркуш з інформацією, що стосується яхти «Bogena»;
  • копію довіреності від 12.05.2016, видану компанією Bogena LTD на для вчинення дій з яхтою Bogena, що перебуває у власності компанії;
  • копію рахунку ТОВ «Яхт-клюб Совіньйон» від 28.03.2018 на оплату за стоянку яхти «Bogena» з 01.03.18 по 31.03.18.

За інфомацією bihus.info, мальтійська компанія, що володіє яхтою, записана на помічницю нардепа Олену Добровольську. Яхту і компанію назвали «Божена», імовірно, на честь доньки парламентарія.

Скуратовський був народним депутатом від Радикальної партії Олега Ляшка з листопада 2014 по серпень 2019 року.

Центр протидії корупції раніше публікував документи з мальтійського реєстру, що у 2015-2016 рр. Скураторвський одноосібно володів компанією і потім передав акції своїй парламентській помічниці Добровольській.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *