Антикорсуд скасував вирок щодо адвоката у хабарницькій справі

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала вирок, яким було затверджено угоду про визнання винуватості щодо одного із фігурантів справи про хабар.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 17 березня.

За версією слідства, суддя Северодонецького міського суду  за попередньою змовою з заступником прокурора Сєвєродонецька та адвокатом  вимагали та отримали неправомірну вигоду, за вплив на прокурора та суддю за винесення вироку, не пов’язаного з призначенням покарання у виді позбавлення волі.

27 липня 2016 Білокуракинський райсуд Луганської області затвердив угоду про визнання винуватості, яку з антикорупційним прокурором уклав один із обвинувачених, а саме адвокат. Його визнали винним за ч. 2 ст. 369-2 КК України – в одержанні 6 тис. доларів за вплив на прокурора і суддю.

Адвокату призначили покарання – 25 500 грн штрафу. Він зобов’язався співпрацювати із прокурором, а саме надати в суді викривальні показання на інших фігурантів справи.

Згідно з формулюванням у вироку визнавалося доведеним, що суддя після одержання за попередніми домовленостями з прокурором і адвокатом частини неправомірної вигоди, ухвалила вирок і призначила особі умовне покарання.

У квітні 2018 року за результатом розгляду апеляційних скарг двох інших підозрюваних (судді та прокурора) вищезазначений вирок змінено: виключено мотивувальної частини вироку вказівки щодо їх посад із заміною на іншу особу-1 та іншу особу-2, матеріали щодо яких розслідуються в окремому провадженні. У решті вирок залишено без змін.

У травні 2019 Верховний суд призначив новий розгляд в апеляційній інстанції.

Апеляційний суд вважає, що вироком затверджено угоду про визнання винуватості за наявності умов, які порушують права, свободи та інтереси інших осіб. Навіть виключивши інформацію про посаду, суд навів у вироку ті самі обставини вчинення злочину, порушивши презумпцію невинуватості осіб, щодо який судовий розгляд ще не відбувся.

Тепер матеріали справи щодо адвоката будуть направлені до Вищого антикорупційного суду.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email