Апеляційний суд не захотів розглядати скаргу на рішення для Портнова

Київський апеляційний суд закрив провадження у справі за скаргою на рішення, яким Андрію Портнову встановлено факт безперервного проживання на території України у 2014-2019 рр.

Про це сайту  «Судовий репортер» повідомив Тарас Нечитайло, який був одним із апелянтів.

З його слів, суд вважає, що права скаржників цим рішенням не порушені. Відтак сама скарга не розглядалася і рішення по її суті не приймалося. Нечитайло сказав, що буде звертатися до Верховного суду.

В Київському апеляційному суді скаргу мали розглядати судді – Олена Шахова, Віталій Саліхов, Ірина Вербова.

Пресу і вільних слухачів не засідання не впустили, посилаючись на наказ голови суду про карантинні обмеження.

15 січня 2020 року Печерський суд Києва в особі судді Світлани Волкової задовольнив заяву Андрія Портнова і встановив факт безперервного його проживання на території України з 14 квітня 2014 року по 19 травня 2019 року.

Портнов повідомив, що 22 лютого 2014 виїхав за межі України і не міг повернутися у зв’язку з політичним і безпідставним кримінальним переслідуванням. За наполяганням української влади в ЄС та Канаді до нього були застосовані санкції. Відтак він мусив шукати роботу за кордоном.

Портнов переконав суд, що всі ці 5 років працював в адвокатському об’єднанні «Корпоративні технології» на посаді директора департаменту з надання правової допомоги за кордоном. Були надані документи, що Портнову оформлялось відрядження і нараховувалась зарплата.

Печерський суд побажання Портнова задовольнив, врахувавши висновки Верховного Суду, що строк службового відрядження входить до строку безперервного проживання на території України.

Портнов просив встановити факт безперервного проживання його в Україні останні 5 років, оскільки від цього залежить реалізація його права на працю та участь в управлінні державними справами, зокрема, можливість бути обраним народним депутатом. Ценз осілості для кандидата у президенти складає 10 років.

Нагадаємо, що у серпні 2019 суд стягнув для Портнова 1,8 млн грн моральної шкоди, а також 5 млн грн відшкодування витрат на адвокатів у зв’язку з діями Генпрокуратури, МЗС та посла Канади.

Андрій Портнов був народним депутатом України V та VI скликання, з 2010 – заступником глави Адміністрації Президента Віктора Януковича – керівником головного управління з питань судової реформи та судоустрою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *