Апеляційний суд зменшив заставу юристу Каськіва

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила заставу Івану Радику, обвинуваченому  в розтраті коштів нацпроекту «Повітряний експрес».

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 23 грудня.

Радик перебуває під вартою з вересня 2016 з можливістю внесення застави 13,2 млн грн. Більше трьох років суд відмовлявся її зменшувати і обвинувачений залишався в ізоляторі, кажучи, що не має таких грошей.

Враховуючи тривалий строк тримання під вартою і невнесення обвинуваченим застави протягом усього цього часу, апеляційний суд вирішив за можливе зменшити розмір застави як альтернативного триманню під вартою запобіжного заходу до 6,6 млн грн.

Прокурор стверджує, що Радик особисто зняв в касі банку з рахунків належних йому фіктивних підприємств готівку в сумі 13,2 млн грн, яка раніше була отримана від державного підприємства «Нацпроект «Повітряний експрес». Суду надано інформацію, що на 2016 рік обвинуваченого володіла значними майновими активами.

Радик звинувачується у злочині, внаслідок якого державі завдано 81,95 млн грн збитків. Другим обвинуваченим у цій же справі є Геннадій Дьяченко, тимчасовий в.о. директора «Повітряний експрес». Дьяченко перебуває у розшуку і його судять заочно.

Радик починав кар’єру на початку 2000-х як арбітражний керуючий, був адвокатом, був та є одночасно засновником, директором чи бухгалтером близько 600 компаній. Як адвокат неодноразово притягався до дисциплінарної відповідальності. У 2015 Радика позбавлено права на заняття адвокатською діяльністю за систематичне порушення правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України.

«Повітряний експрес» – це проект швидкісного залізничного сполучення між Києвом та аеропортом «Бориспіль», що виник проведенням футбольного чемпіонату «Євро-2012». Проект лобіював тодішній голова Держінвестпроекту і виходець з Тернопільської області Владислав Каськів.

Нагадаємо, що в ніч на 1 листопада 2017 року з Панами до України повернувся Каськів. Раніше він перебував у розшуку і Україна ініціювала процедуру його екстрадиції. Але Каськів запевняє, що повернувся добровільно.

Генпрокуратура інкримінувала Каськіву 7,5 млн грн збитків на закупівлі реклами. По поверненню екс-посадовець одразу їх відшкодував, не чекаючи рішення суду. Зараз справа Каськіва щодо закупівлі реклами Держінвестпроектом розглядається у Шевченківському суді Києва. Раніше генпрокурор припустив, що Каськіву може загрожувати умовне покарання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email