Через звичку жестикулювати лікаря мало не посадили за хабар

Коростишівський районний суд Житомирської області виправдав від звинувачень в одержанні хабара голову міжрайонної Коростишівської медико-соціальної експертної комісії.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 30 січня.

У лютому 2019 до голови МСЕК прибула на прийом жінка і просила продовжити їй групу інвалідності. Лікар повідомив хворій, що продовжить їй групу інвалідності на два роки, одночасно піднявши руку догори та жестом руки показав 5 пальців, що жінка сприйняла як знак, що треба передати 5 тисяч гривень. Під час наступної зустрічі лікар вивів жінку в коридор і начебто показав їй чотири пальці і вона віддала йому 4 тисячі.

У суді лікар вину не визнав. Пояснив, що жінка сама його провокувала і запитувала: «Як Вам подякувати?», на що він відповів, щоб їхала собі з Богом. Зауважив також, що коли багато говорить, то жестикулює руками.  Наступного разу жінка зустріла його в коридорі і сказала, що хоче подякувати, що має при собі 5 тисяч грн. Обвинувачений наполягав, що гроші не взяв і пішов, а за 15-20 хвилин до нього підійшли працівники поліції і стали проводити огляд. Вважає, що це помста, оскільки у 2015 цій громадянці відмовили у встановленні групи інвалідності.

Свідки з числа працівників лікарні підтверджували, що обвинувачений при розмові багато жестикулює. Суд погодився, що показані п’ять пальців могли бути звичайним жестом. Гроші, помічені жовтою хімічною речовиною, вилучили під сходинковим маршем. На змивах з рук обвинуваченого та одягу не знайшли ніяких слідів цієї речовини.

Крім того, на записі НСРД суд не помітив ні слів, ні жестів, які можна було б сприйняти як натяк на передачу грошей.

Суд виправдав лікаря у зв’язку з недоведеністю в його діях складу злочину.

У 2016 році цього ж лікаря засудили за шахрайське заволодіння коштами. Знаючи про заборону головного лікаря отримувати благодійні внески від фізосіб, обвинувачений пропонував пацієнтам надавати пожертви, скільки вважають за потрібне. Всього зафіксовано чотири випадки на суму 2800 грн. Лікар в суді вину визнав і його оштрафували на 850 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *