Cправа про вимагання $1 млн в екс-податківця Денисюка опинилась в НАБУ і поліції

Справу про вимагання хабара для ГПУ і заволодіння коштами в родини екс-керівника податкової Харківської області Станіслава Денисюка передано НАБУ і поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 19 березня.

Спочатку розслідування проводилось Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України. Але у зв’язку із втратою функцій слідства 29.11.2019 справу передано до НАБУ.

Постановою прокурора САП від 21.02.2020 виділено матеріали досудового розслідування за підозрою Наталії Надточей та її чоловіка Олександра Клименка у шахрайському заволодінні коштами і незакінченому замаху на підбурювання до передачі неправомірної вигоди. Виділені матеріали направлено до Печерського УП ГУНП у м. Києві.

У 2017 екс-керівника податкової Харківської області Станіслава Денисюка затримали і взяли під варту у так званій “вертолітній справі”.

Клименко начебто заявив родині експодатківця, що представляє інтереси посадових осіб Генеральної прокуратури і може посприяти в уникненні реального покарання та конфіскації майна. А на наступній зустрічі сказав, що посадові особи ГПУ висунули вимогу надати неправомірну вигоду в сумі 1 млн. доларів.

У червні 2017 року дочка і син підозрюваного під контролем правоохоронних органів передали подружжю 200 тис. доларів. Після цього Клименко і Надточей припинили з ними спілкуватись, а гроші зникли.

Кримінальне провадження зареєстрували за заявою сина експодатківця.

6 лютого 2020 детектив НАБУ відмовив заявнику у визнанні потерпілим, мотивуючи це тим, що з матеріалів справи не вбачається ознак завдання йому фізичної, моральної або майнової шкоди.

За скаргою захисника постанову детектива НАБУ було скасовано.

Суд зазначив, що детектив відмовив у визнанні Денисюка потерпілим лише за ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 368 ККУ. Щодо ще одного можливого злочину – шахрайства в особливо великих розмірах, ч.4. ст.190 ККУ – рішення не приймалося. Суд вважає, що це свідчить про необґрунтованість та невмотивованість постанови в цілому.

У червні 2019 Генеральна інспекція ГПУ вже закривала цю справу. Слідчий посилався на те, що не здобуто доказів, що Головний військовий прокурор Матіос чи його заступник погодилися отримати чи одержали неправомірну вигоду.

Але 30 серпня 2019 апеляційний суд постанову скасував, вказуючи на неповноту дослідження обставин, зокрема не допитаний Матіос і не вирішувалось питання про можливість допиту керівника ГПУ Луценка. Крім того, взагалі не допитувались Наталія Надточей та її чоловік Олександр Клименко, які безпосередньо контактували з дочкою Денисюка. Також суд зазначив, що таку справу мало розслідувати НАБУ, а не ГПУ.

Нагадаємо, що донька експодатківця Тетяна Денисюк є суддею Господарського суду Харківської області. У грудні 2016, вона зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у справі Олександра Онищенка. У 2018 судді повідомили про підозру в ухваленні неправосудного рішення. Сьогодні ця справа слухається у Вищому антикорупційному суді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email