Держвиконавця і його пособника засудили до 5 років за хабар

Ексначальника відділу державної виконавчої служби Зміївського районного управління юстиції Харківської області та його знайомого засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 24 грудня.

У березні 2014 до начальника відділу ДВС звернувся давній знайомий і повідомив, що до нього звернувся чоловік з проханням за 40 тис. грн посприяти в знятті арешту з рухомого та нерухомого майна, зокрема, з домоволодіння. При цьому чиновник начебто знав, що арешт не майно не накладено, але обіцяв позитивно вирішити питання. Тому далі відбулася передача коштів спочатку посереднику, а потім і самому чиновнику.

Справу було відкрито за заявою власника майна, який повідомив, що це працівник ДВС і його спільник вимагають хабар.

Дії співробітника ДВС були кваліфіковані за ч.4 ст.368 ККУ як одержання неправомірної вигоди, а його спільника – як пособництво в одержанні хабара.

Обвинувачені вину не визнали і стверджували, що проти них мала місце провокація. Однак суд вирішив, що їх винуватість підтверджується доказами.

Ексчиновник пояснював, що будинок не був під арештом, виконавче провадження було закрито, але відомості до державного реєстру про скасування арешту не внесено. Власник будинку приходив до нього в кабінет і пояснював, що хоче переоформити будинок на дружину, але інформація про арешт заважає. Зі слів обвинуваченого, саме власник майна натякав на винагороду, але він відмовлявся. Потім стало відомо, що юридичну допомогу власнику надає пенсіонер МВС, знайомий працівника ДВС.

За версією ексчиновника, у день затримання знайомий приніс йому паперовий коробок від автомобільного фільтра. Оскільки він раніше просив придбати йому автомобільну запчастину, то взяв цей коробок, а відкривши побачив гроші. Проте знайомий вже вийшов з кабінету і він не встиг запитати, що це за гроші, і поклав коробок до столу у своєму кабінеті. Одразу після цього в кабінет зайшли працівники міліції з відеокамерою.

Інший обвинувачений переконував суд, що коли передавав гроші державиконавцю, то думав, що вони підуть на погашення кредиту у Приватбанку в сумі 70 тис. грн.

Більшу частину хабара передано гривнями, але також було дві 100-доларові купюри. Експертиза показала, що долари підроблені. Раніше оперуповноважений МВС особисто отримав їх у пункті обміну валют і, що гроші фальшиві нічого не знав. Суд вирішив, що підробка цих купюр не спростовує об’єктивну і суб’єктивну злочину.

Cуд вважає, що заявник діяв з метою задоволення власного інтересу – передачу власного майна дружині і уникнення стягнення через борг у банку. Це, на думку суду, не дозволяє оцінювати його як агента правоохоронних органів, який схиляв до злочину задля подальшого викриття.

Заяви обвинувачених щодо провокації злочину, як ідеться у вироку, були предметом перевірок прокуратури Харківської області, ГУМВС України в Харківській області, Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, а також розглядалися слідчим суддею, але на знайшли свого підтвердження.

На вирок ще може бути подано апеляції. До набрання рішенням законної сили обвинувачені перебувають на особистому зобов’язанні.

У 2015 році у цій справі суд постановив виправдувальний вирок за відсутністю складу злочину, але апеляція його скасувала. Суд першої інстанції тоді зазначав, що дії підсудних не треба було кваліфікувати як одержання і пособництво в одержанні неправомірної вигоди, а як як шахрайство та зловживання владою чи службовим становищем, а також, можливо, підбурювання до замаху на дачу хабар. Однак прокурор не змінив обвинувачення, а суд сам не міг цього зробити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *