Колишньому топ-менеджеру «Нафтогазу» повідомили підозру з приводу розтрати 284 мільйонів

Печерський суд відмовив у задоволенні клопотання слідчого ДБР про арешт майна колишнього директора Департаменту з видобування нафти та газу «НАК «Нафтогаз України».

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 24 лютого.

Експосадовець у грудні 2013 – січні 2014 підписав низку документів, чим підтвердив факт перевірки обсягу виконаних робіт. У подальшому це призвело до виплати 284 млн грн. ТОВ «Універсальне комерційне суспільство» начебто за сейсморозвідувальні ЗD-дослідження на площі Паласа. Компанія, за інформацією слідчих, не мала досвіду виконання робіт і відповідних фахівців.

Ще у 2015 році у правоохоронців була інформація, що отримані від «Нафтогазу» гроші фірма перерахувала підприємствам з ознаками фіктивності.

14 лютого 2020 екскерівнику Департаменту повідомлено про підозру у зловживанні владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам та інтересам НАК «Нафтогаз України» в сумі 284 млн грн.

Слідчий просив суд арештувати майно підозрюваного – дві земельні ділянки площею 0,04 га, дачний будинок на 149 к.в.м. і автомобіль MERCEDES-BENZ S 350L. Але суддя Печерського суду Олеся Батрин в арешті відмовила з тої причини, що слідчим не долучено будь-яких доказів щодо встановленого розміру шкоди, завданої злочином, або доказів наявності цивільного позову.

Підозрюваний обіймав посаду з травня 2010 року по вересень 2014 року. З відкритих джерел відомо, що у вказаний період директором департаменту був Олександр Зейкан.

У справі також фігурує Сергій Кацуба, який був замголови «Нафтогазу», але у 2012 році пішов у народні депутати від Партії регіонів, погодивши призначення замість себе на цю посаду свого брата Олександра. Матеріали щодо братів Кацуб виділено в окреме провадження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email