Мати Онищенка не прибула в суд, бо каже, що неходяча

Вищий антикорупційний суд не зміг провести підготовче судове засідання за обвинуваченням Інеси Кадирової.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Кадирова при з’явилась до суду, були присутні тільки двоє її адвокатів і прокурор.

Захисники пояснили, що обвинувачена є особою похилого віку і тяжко хворіє.

Адвокат Олег Іщенко сказав, що Кадирова не ходяча і навіть обвинувальний акт їй вручали за місцем проживання.

Адвокат Юлія Іщенко зачитала заяву Кадирової. «Стан мого здоров’є є незадовільним і фактично критичним і виражається у фізичній неможливості самостійного пересування. За останні більш як півроку я постійно перебувала і перебуваю в лікарнях… Численними діагнозами лікарів, перенесеним гострим інфарктом міокарда, переломом плечової кістки, деформацією колінного суглоба, я не маю можливості з’явитися в судове засідання», – зачитала захисник.

Обвинувачена надала дозвіл своїм захисникам на розголошення інформації про стан її здоров’я.

Водночас один із суддів колегії Маркіян Галабала взяв самовідвід від розгляду справи. Він повідомив, що у 2016 його адвокатське бюро мало договір про надання правової допомоги народному депутату Олександру Онищенку. Кадирова є матір’ю Онищенка і звинувачується у скоєнні злочинів у співучасті з ним. Щоб у стороннього спостерігача не виникло сумнівів у неупередженості судді, Галабала взяв самовідвід.

Колегія у складі суддів Ногачевського, Строгого і Галабали розглянула заяву у нарадчій кімнаті і ухвалила відвід задовольнити.

Тепер система авторозподілу має визначити нового суддю замість Галабали. Дата наступного засідання поки невідома.

У  серпні 2016 була Інеса Кадирова оголошена у міжнародний розшук у так званій «газовій справі». До листопада 2017 місцезнаходження жінки було невідоме. Згодом, за повідомленнями прес-служби НАБУ, її виявили в Іспанії, де також перебував і її син, тодішній народний депутат, Олександр Онищенко. Україна ініціювала їх екстрадицію. Лише в липні 2019 Кадирова повернулася на територію України.

За версією НАБУ, Олександр Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у газовій схемі 29 осіб.

За останніми даними, екснардеп перебуває під вартою у відповідних органах Німеччини та чекає на рішення на екстрадиції в Україну. Водночас антикорупційний суд суд вирішив за можливе розглядати «газову справу» за відсутності Онищенка, але попередньо зробив перерву на два місяці і вислав йому повістку.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email