Насалик мало не відмовився від адвокатів, а Димінського хочуть допитати як Януковича

Вищий антикорупційний суд 13 січня провів підготовче судове засідання і призначив до розгляду справу за обвинуваченням ексміністра енергетики Ігоря Насалика.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Ексміністра звинувачують у недекларуванні позики у 2014 році 1,25 млн доларів у бізнесмена Петра Димінського. Насалик стверджує, що позики не було. Наразі Печерський суд має дві цивільні справи: за позовом Димінського до Насалика про повернення грошей та позов Насалика про визнання договорів позики недійсними, в другій справі триває остання експертиза КНДІСЕ, після якої очікується кінцеве судове рішення.

«Мав бути порядок наступний: розгляд цивільних справ за позовом Димінського і за зустрічним позовом Насалика і потім вирішення наявності або відсутності будь-якого кримінального правопорушення. Передчасним було складення повідомлення про підозру», – сказав адвокат Денис Бугай, який захищає Насалика.

Ексміністр обурений, що його звинуватили у недекларуванні грошей, які він, можливо, не позичав, а, отже, мусив би вносити у декларацію імовірно неправдиву інформацію.

За два дні до засідання Насалик отримав роз’яснення від НАЗК, що не повинен декларувати зобов’язання, які оскаржує. Тому він просив закрити справу в підготовчому засіданні саме через пояснення НАЗК. Але суд цього не зробив.

Почувши рішення, Насалик піднявся і сказав, що відмовляється від своїх захисників і прав, що йому даються як обвинуваченому, і буде просто чекати вироку суду. Адвокати попросили 5 хвилин на спілкування з клієнтом. Після перерви Насалик оголосив, що адвокати залишаються.

Прокурор і захист заявили клопотання про виклик свідків. Невідомо, як саме буде допитаний викривач і головний свідок Димінський.

Ще в грудні 2017 бізнесмена оголосили у розшук у справі про смертельне ДТП. «Знаходиться в розшуку, а детективи спокійно його допитують у посольстві Греції», – сказав адвокат Бугай. У зв’язку з цим захист просив суд з’ясувати, хто оплачував відрядження детективів НАБУ до Греції. Адвокати припускають, що Димінський зацікавлений у даній кримінальній справі, щоб так легалізувати свій «шахрайський намір» стягнути з Насалика значну суму коштів.

Прокурор запропонував допитувати Димінського по відеозв’язку, як раніше Януковича з Ростова у справі про державну зраду. Суд зауважив, що коли організовувати допит шляхом запиту про міжнародну правову допомогу, то це триватиме дуже довго і порушуватиме розумні строки розгляду справи.

Наступне засідання призначено на 23 січня о 12:00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email