Підлеглому Павелка повідомили підозру і відпустили під зобов’язання

Директору ТОВ «ФФУ Продакшн» повідомили про підозру у заволодінні 9,4 млн грн бюджетних коштів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 25 березня.

За версією слідства у 2017 році невстановлені на сьогодні слідством особи з числа керівництва ГС «Федерація футболу України» залучили підозрюваного до участі в реалізації злочинного умислу із заволодіння бюджетними коштами. З цією метою підозрюваного призначили директором ТОВ «ФФУ Продакшн».

27 грудня 2017 КП «Житло-Сервіс» уклало із ТОВ «ФФУ Продакшн» 66 договорів на будівництво (реконструкцію) міні-футбольних майданчиків у Києві на суму 95 млн грн. Приватна компанія отримала 100% передоплату і з цієї суми більше половини становили кошти державного бюджету, а решта – бюджету Києва.

У подальшому директор «ФФУ Продакшн» підписав начебто підроблені документи, якими збільшено вартість синтетичного покриття «штучна трава» і у змові з групою осіб заволодів бюджетними коштами в сумі 9,4 млн грн. У матеріалах справи є висновки товарознавчої, інженерно-технічної та економічної експертизи.

Прокурор просив взяти особу під вартою із альтернативною застави у 95 млн грн – таку суму раніше отримала компанія «ФФУ Продакшн» на виконання робіт.

Однак суд, визнаючи обґрунтованість підозри, вирішив за можливе призначити тільки особисте зобов’язання.

Суд зазначив, що сама лише тяжкість інкримінованого обвинувачення, хоча не може бути достатньою підставою для законності тримання особи під вартою і не має пріоритетної сили перед позитивними даними про особу підозрюваного.

Водночас ні в самому клопотанні, ні прокурором в судовому засіданні не наведено індивідуальних підстав для підтвердження необхідності тримання особи під вартою.

Засновником «ФФУ Продакшн» є Громадська спілка «Українська асоціація футболу», яку очолює колишній народний депутат від Блоку Петра Порошенка Андрій Павелко.

Раніше у ЗМІ повідомлялося, що Павелко фігурує у п’яти кримінальних провадженнях. Зокрема, головне слідче управління національної поліції розслідує ймовірне розкрадання бюджетних коштів на суму 270 млн. грн. Також є справа про можливе недостовірне декларування.

15 листопада 2019 парламент створив тимчасову слідчу комісію, яка має розслідувати ймовірні факти корупції та зловживання службовим становищем Павелка під час фінансування та реалізації бюджетної програми будівництва футбольних полів зі штучним покриттям у 2017–2018 роках.

Журналісти програми «Схеми» у жовтні 2018 року повідомили, що Павелко пов’язаний з офшорною компанією, через яку з бюджету ФФУ вивели понад $1 млн.

У листопаді 2018 року журналісти Bihus.info опублікували розслідування, у якому йшлося, що Павелко разом зі своєю цивільною дружиною у 2015-2017 рр. витратили майже 21 млн грн, притому що місячна зарплата Павелка становила 20 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email