Поліція не стала доводити п’яну їзду експрокурора, який тиснув на підлеглу

Шевченківський суд Києві закрив справу щодо ексзампрокурора Тернопільської області Ігоря Мукана у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 21 лютого.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, 5 листопада 2019 о 23 год. 20 хв. в м. Києві, по пр. Перемоги, 41/2, водій керував автомобілем AUDI A7, з ознаками алкогольного сп’яніння: порушення мови і ходи, запах алкоголю з порожнини рота. Від огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків.

У судове засідання Мукан не з’явився, але у письмових поясненнях з викладеним у протоколі патрульної поліції не погодився.

У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння патрульним поліції або в разі незгоди з отриманими результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що до протоколу про адмінправопорушення не надано доказів, що водій направлявся на огляд до лікарні, зокрема не надано таке направлення.

Крім того, з відеозапису з нагрудної камери поліцейського також неможливо встановити, що водій відмовився від проходження огляду на стан сп’яніння.

Суд вживав заходів для виклику двох свідків, але вони у засідання на з’явились і зазначені в протоколі обставини не підтвердили.

Нагадаємо, що колишній заступник прокурора Тернопільської області Ігор Мукан був звільнений на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 4 липня 2018 року.

6 грудня 2017 Мукан в себе в кабінеті у спілкуванні з підлеглою жінкою-прокурором вдався до погроз та нецензурної лайки, вимагаючи, щоб вона відмовилася від позову прокуратури Тернопільської області до приватного підприємства «Нива&К» про визнання незаконним і скасування рішення про державну реєстрацію прав на майно. У випадку незгоди Мукан обіцяв прокурорці негативні наслідки в роботі, погрожував позбавити права на службову квартиру, що була виділена їй як матері-одиначці.

Свідками були інші співробітники прокуратури. Коли справа набула розголосу, одному з них Мукан відправив повідомлення про необхідність переговорити з потерпілою з метою зміни пояснень. Ця переписка була передана члену Кваліфкомісії прокурорів.

Крім того, у дисциплінарній скарзі ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Тернопільській області» повідомлялося, що Мукан неодноразово керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, розпивав спиртні напої у себе в кабінеті та під його керівництвом неналежно розслідуються кримінальні провадження. Однак за цим епізодом комісія не отримала ніяких підтверджень.

У підсумку Мукана вирішили звільнити. «Грубий характер дисциплінарного правопорушення прокурора є очевидним, оскільки залякування та вживання нецензурної лексики з метою здійснити вплив на іншого прокурора не може бути виправдано жодними обставинами, і є несумісним з подальшим заняттям ним будь-якої посади в органах прокуратури» – зазначалося у рішенні.

10 березня 2020 у реєстрі НАЗК з’явилася декларація Мукана як кандидата на посаду заступника Міжгірської райдержадміністрації.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email