Прокуратура зайнялась суддею, через яку втік винуватий у смерті 2-річної дитини

Прокуратура міста Києва внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом постановлення суддею завідомо неправосудного рішення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на інформацію з сайту прокуратури.

Йдеться про суддю Шевченківського суду Києва Олену Мєлєшак, яка у листопаді 2019 умовно-достроково звільнила Олександра Балакірєва, засудженого за побиття до смерті 2-річної дитини своєї співмешканки.

Прокуратура стверджує, що Балакірєв втік одразу після рішення судді Мєлєшак. Але у базі розшуку МВС він вважається зниклим із 6 лютого 2020 року. Напередодні, 5 лютого, Київський апеляційний суд скасував рішення про умовно-дострокове звільнення через порушення територіальної підсудності, тобто Шевченківський суд взагалі не міг розглядати цю справу.

Скасовуючи рішення апеляційний суд зазначив, що клопотання про умовно-дострокове звільнення має розглядатися місцевим судом, у межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання. Балакірєв утримувався у «Київському слідчому ізоляторі», але не відбував в цій установі покарання. Апеляційний суд скасував рішення із передачею на новий розгляд до першої інстанції.

18 лютого 2019 чоловіка засудили до 10 років позбавлення волі. 21 жовтня 2019 апеляційний суд підтвердив цей вирок. Балакірєв утримувався в СІЗО з травня 2016 по 10.12.2019 р. поки не був умовно-достроково звільнений, тобто жодного дня не провів в установі відбування покарань.

Суд період перебування під вартою порахував за «законом Савченко» як день за два. У зв’язку з цим вважається, що Балакірєв з 10 не відбув тільки 3 роки. Фактично ж чоловік був за гратами лише 3,5 роки з 10.

Раніше цей чоловік працював у Департаменті внутрішнього аудиту Міністерства внутрішніх справ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *