САП скерувала до суду справу ексміністра Гримчака

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака та його так званого помічника.

Про це повідомила пресслужба прокуратури.

Дії обох підозрюваних кваліфіковані за ч.4 ст.190 («шахрайство»); ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.3 ст.369; ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369 («підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовим особам, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище») Кримінального кодексу України.

За версією слідства, адвокат – представник інтересів приватної компанії  «Юржитло» під час спілкування і надання  консультацій з правових питань  заступнику міністра розповів йому про проходження компанією складної процедури погодження дозвільних документів на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві, які належать до пам’яток культурної спадщини.

Дізнавшись про це, заступник міністра нібито запропонував свої «послуги»  за грошову винагороду у розмірі 1 млн дол. США. Ця сума мала бути розподілена між керівниками та службовими особами виконавчих органів влади, серед яких: Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Український державний інститут культурної спадщини, Київська міська державна адміністрація та інші.

Також представник ТОВ «Юржитло» повідомив колишньому заступнику міністра про іншу проблему, пов’язану з розглядом цивільної справи про стягнення боргу з іншого приватного підприємства. У відповідь Гримчак начебто пообіцяв за 100 тис. дол. забезпечити прийняття необхідного судового рішення, а саме звернутися до заступника Генерального прокурора Анжели Стрижевської, щоб остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, який, у свою чергу, може вплинути на суддів цього ж суду.

14 серпня 2019 року колишній замміністра начебто отримав від юриста частину грошей із обумовленого 1 млн дол. США –  450 тис. дол. за вирішення земельного питання та другий транш – у 30 тис. дол. США – за владнання проблеми з судовою гілкою влади. 

Одразу після отримання цих коштів заступника Гримчака та його так званого помічника затримали.

Санкція статті за найтяжчим злочином передбачає покарання від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Заявником у справі Гримчака став Максим Святненко, відомий також аналогічною роллю у справах проти судді Подільського суду Києва Войтенко і голови Баришівського суду Лисюка. Захисник суддів з’ясував, що за півтора місяці до внесення відомостей в ЄРДР базові станції на території ГУ СБУ в місті Києві та Київській області зафіксували близько 100 з’єднань за номером телефону Святненка. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email