Справа Азарова більше півроку на паузі через міжнародні запити

Вищий антикорупційний суд відмовив адвокату Миколи Азарова у скарзі на постанову слідчого від 18.09.2019 про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 28 квітня.

Розслідування зупинили, оскільки не були отримані відповіді в рамках міжнародної правової допомоги, а всі інші можливі слідчі дії проведені. Якби слідство не зупинили, це призвело б до невиправданого витрачання строків досудового розслідування.

У грудні 2018 року Генеральна прокуратура України звернулася до компетентних органів Белізу із запитом про міжнародну правову допомогу.

Йшлося про надання інформації та документів, які стосуються діяльності компанії «Sobwell Holdings Limited» – статутних та реєстраційних документів, відомостей щодо відкритих рахунків у банківських установах та ін. Ця компанія, за версією слідчих, підконтрольна сину Азарова – Олексію.

Також восени 2019 року ГПУ надіслала до компетентних органів Федеративної Республіки Німеччина запит, в якому просила здійснити допит визначеного кола осіб щодо діяльності компаній, які використовувалися при вчиненні злочинів. Крім цього, порушувалося питання про надання відомостей та документів щодо компанії Amicorp AG та її зв’язку із компаніями Stichting Depositary Donau Investment Fund та Stichting Manstichami.

Суд погодився, що на момент зупинення досудового розслідування існували підстави для прийняття такого рішення, а саме виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва.

Сам Микола Азаров перебуває в розшуку і, за останньою інформацією, проживає в Росії. Компетентним органам РФ направлялося повідомлення про підозру для вручення Азарову, але його повернули, побачивши ознаки політичного переслідування.

Адвокат Азарова повідомила суду, що проживання Азарова в РФ викликане переслідуваннями, пов’язаними із його політичною діяльністю. А тому існує загроза його життю і здоров’ю у разі прибуття до України для участі у слідчих діях. Водночас, зі слів захисника, це не перешкоджає проведенню слідчих (розшукових) дій за участю Азаров, у тому числі у режимі відеоконференції. Рішення про зупинення досудового розслідування захист назвав умисним та безпідставним, направленим на затягування розслідування з метою здійснення тиску на Азарова з політичних міркувань. Адвокат стверджувала, що з моменту складення повідомлення про підозру жодних слідчих та розшукових дій у справі не проводилося. Суд з цього приводу зазначив, що захисник не конкретизувала які слідчі дії мали б бути проведені і не проведені на момент прийняття рішення про зупинення досудового розслідування.

Сьогодні справу щодо Азарова передано Національному антикорупційному бюро, раніше нею займалась Генеральна прокуратура.

Нагадаємо, що у вересні 2018 суд дозволив заочно розслідувати справу Азарова.

Колишній прем’єр-міністр підозрюється в умисній участі в період з березня 2010 року по лютий 2014 року в злочинній організації Януковича з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також в участі у злочинах, вчинюваних такою організацією.

Крім цього, Азаров підозрюється в умисному заволодінні шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем чужим майном в особливо великих розмірах – скрапленим газом, належним ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта», на загальну суму 2,2 млрд грн., вчиненого злочинною організацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email