Справу про отримання грошей дільничним столичної поліції закрили, бо потерпілий відмовився від обвинувачення

Дніпровський районний суд Києва  закрив справу проти дільничного поліції у зв’язку з відмовою потерпілого від приватного обвинувачення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 5 лютого.

У травні 2017 дільничний разом з іншими співробітниками Дніпровського УП ГУНП в м.Києва обшукували житло у справі про грабіж. Були вилучені речі та документи, в тому числі зброю та боєприпаси. У подальшому дільничний начебто запропонував господарю помешкання, що за 5 тисяч доларів зброю та боєприпаси визнають непридатними для стрільби, вилучене майно повернуть і справу закриють. Дільничного затримали начебто після передачі частини винагороди в сумі 52 тис. грн. За версією обвинувачення, поліцейський насправді не збирався нічого робити і хотів тільки привласнити гроші, тому його дії кваліфікували за ч. 1 ст.190 ККУ як шахрайство.

З вересня 2017 справа розглядалася в суді. Однак 5 лютого 2020 потерпілий в судовому засіданні заявив, що відмовляється від підтримання приватного обвинувачення. Прокурор заперечував, оскільки потерпілий посилався на норму закону, що втратила чинність.

Провадження у формі приватного обвинувачення може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо злочинів, визначених ч.1 ст.477 КПК. Раніше у цьому переліку було і шахрайство (крім вчиненого організованою групою). 6 грудня 2017 зі статті виключили деякі пункти, в тому числі і шахрайство.

Закон має зворотну дію в часі, якщо скасовує злочинність діяння, пом’якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи. У даному випадку суд вирішив, що мають застосовуватися норми, що діяли на момент скоєння злочину. Відмова потерпілого від приватного обвинувачення є безумовною підставою для закриття справи. Виняток – якщо злочин, пов’язаний із домашнім насильством.

Потерпілий підтвердив, що більше не має до співробітника поліції жодних претензій і суд закрив справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *