Спритника, який продавав пісок замість тютюну посадили на 6 років

Святошинський районний суд Києва за шахрайство засудив чоловіка до позбавлення волі, а його товариша виправдав.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 23 березня.

2 лютого 2019 року близько 19 год. 15 хв. біля кафе «Бон Апетіт» обвинувачений заволодів 17 640 доларів під приводом продажу тютюну для кальяну. Під кафе вивантажили 144 коробки, але всередині замість тютюну був пісок.

Раніше чоловік через Viber поширив пропозицію купити в нього тютюн марки «AL FAKHER» – всього 870 кг тютюну за фіксованою ціною 21 долар/ кг. Потерпіла купила на пробу, якість її влаштувала і вона погодилась купити решту товару.

Адміністратор кафе «Бон Апетіт» розповів, що знайомий попросив, щоб дозволили їм розвантажити товар біля їхньої будівлі. Над входом до кафе була камера відеоспостереження, запис з якої потім став доказом у суді. Як пояснили потерпілі, при доставці їм відкрили кілька коробок, де був тютюн із ароматом яблука і м’яти, а решту вони вже не перевіряли. Вони взяли частину товару і поїхали, щоб завезти своїм клієнтам. По дорозі зупинились неподалік Святошинського райуправління поліції, відкрили кілька коробок і побачили, що там пісок.

У справі було двоє обвинувачених. Обидва відмовилися давати показання. Один із них безпосередньо привозив товар і його впізнала потерпіла, працівник кафе, випадковий свідок, а також зафіксувала камера відеоспостереження. Крім того, номер телефону обвинуваченого фіксувався тут у вказаний період часу. Інший чоловік був знайомим продавця тютюну і орендував гараж, в якому виявили коробки із надписами «AL FAKHER» і фасованим піском. Однак суд не побачив достатньо доказів для підтвердження причетності до злочину і виправдав його.

Щодо першого обвинуваченого, то він уже мав раніше судимість за втягнення у злочинну діяльність неповнолітніх і шахрайство, але був звільнений з іспитовим терміном.

За епізодом з піском чоловікові присудили 5 років позбавлення волі, але ще приєднали невідбуте покарання за попереднім вироком, тому в підсумку суд призначив 6 років в’язниці.

На користь потерпілої стягується 489 тис. грн матеріальної шкоди і 60 тис. грн моральної компенсації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *