Суд не арештував будинок, проданий екснардепом Скосарем 9 років тому

Дніпровський суд Києва відмовив прокурору у клопотанні про арешт житлового будинку площею 713 кв.м.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 30 січня.

З березня минулого року розслідується справа про шахрайство в особливо великих розмірах. Співвласник Sport Life Ігор Воронов заявив, що екснардеп Скосар разом із громадянином Ізраїлю заволоділи його коштами і майном на суму понад 4 млн доларів.

У 2011 Скосар начебто запропонував Воронову вкласти 3 млн доларів у придбання на території Індії родовища із запасами залізної руди і будівництво виробничого комплексу. Ще понад 1 млн доларів коштував годинник, який Скосар нібито взяв у Воронова в якості забезпечення, коли тому знадобилося позичити 100 тис. доларів. Гроші повернуті не були.

4 грудня 2019 Голосіївський суд на підставі розписки заочно стягнув зі Скосаря на користь Воронова 3 млн доларів в еквіваленті 83,8 млн грн.

Злочин за ч.4 ст.190 ККУ передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

У 2011 році Скосар продав будинок на 713 кв.м. Слідчі вважають, що продаж був формальним з метою приховування майна, щоб уникнути арештів і стягнень за боргами перед банками і фізичними особами. Нового власника слідчі вважають підконтрольним колишньому нардепу. У 2000-2018 ця особа офіційно заробила 83 тис. грн. Прокурор повідомив, що цим будинком Скосар володіє і користується до цього часу.

У січні 2020 слідчий поліції визнав будинок речовим доказом. Однак висновки суду від цього рішення не залежать і суд самостійно оцінює, чи має майно ознаки речового доказу.

Суд не побачив доказів, що будинок є майном, що набуте злочинним шляхом. Жодних посилань на те, якому з критеріїв ст.98 КПК щодо речових доказів відповідає майно у постанові слідчого не зазначено.

Власник будинку в цій справі не має статусу підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, що унеможливлює арешт. Доказів причетності цієї особи до інкримінованого злочину нема.

Раніше суд для проведення експертизи дав слідчим поліції тимчасовий доступ до документів Апарату Верховної Ради України, що містять оригінали підпису та почерку екснардепа Ігоря Скосаря.

Ігор Скосар був народним депутатом у 2012-2014 рр, входив до ВО «Батьківщина», але у 2013 покинув лави фракції. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *