Суд не хоче слухати справу Ноздровської через карантин

Шевченківський суд Києва не продовжив слухання по суті справи про вбивство Ірини Ноздровської.

Як вбачається із відеотрансляції засідання обвинуваченому Юрію Россошанському тільки продовжили на два місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Родина вбитої заявила клопотання про відвід присяжних. «Ми похоронили двох дітей в зрілому віці. Так звані жінки-присяжні не розуміють, яке це горе, на одному судовому засіданні сміялися над нами і над нашим горем. Це не жінки, це людиноподібні істоти. Ми, потерпілі, не довіряєм їм», – йшлося у заяві.

Один раз відвід вже заявлявся з такої ж причини і суд відмовив. Клопотання було повторним і суд його не задовольнив.

Суд не став досліджувати докази, посилаючись на карантинні заходи. Минулого тижня, 19 березня, розгляд так само відклали.

Суд мав би перейти до перегляду відео слідчого експерименту за участі обвинуваченого, на якому той начебто визнає вину і розповідає, як убивав Ноздровську. В останньому засіданні, що відбулося суд не зміг переглянути запис із технічних причин і оголосив перерву, щоб підібрати техніку.

Мати вбитої обурилася, що справа на 5 томів матеріалів знаходиться в суді вже півтора року і розглядається так повільно. Потерпіла сказала, що вірить тільки на божий суд.

Батьки вбитої є людьми похилого віку, а обвинувачений тривалий час утримується під вартою.

Зауважимо, що, наприклад, Вищий антикорупційний суд продовжив розглядати справи по суті, обмеживши, а фактично заборонивши присутність вільних слухачів у залі. У суді пояснили, що навіть в умовах пандемії правосуддя не можна поставити на паузу.

1 січня 2018 року Ірину Ноздровську знайшли мертвою в річці біля села Демидів Вишгородського району Київської області. Причиною смерті стали численні колото-різані рани на шиї.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році збив машиною на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась засудження винного.

Россошанські є родичами Сергія Купрієнка, який 25 років очолював Вишгородський районний суд Київської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *