Суд не переконався, що пособника заступника Кличка треба брати під варту

Печерський суд відправив під цілодобовий домашній арешт особу, підозрювану в пособництві першому заступнику Голови КМДА в одержанні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 16 квітня. Рішення ухвалила суддя Ільєва.

У січні 2020 року ТОВ «ЕФ АЙ ЕМ ОФІС ЦЕНТР-3» отримало з Департаменту містобудування та архітектури КМДА відмову в погодженні на проектування будівництва адміністративно-офісних будівель за адресою: м. Київ, вул. Лінійна, 17. Водночас до представника компанії звернулась особа і запропонувала вирішити це питання за винагороду.

У неодноразових зустрічах у період з жовтня 2019 по квітень 2020 чоловік нібито говорив, що вирішити таке питання законним шляхом неможливо через налагоджені протягом останніх років і наразі існуючі корупційні механізми у сфері будівництва в Київському регіоні. В той же час він запевнив, що проблемне питання, за його посередництва, може вирішити невстановлена досудовим розслідуванням службова особа КМДА, за певну грошову винагороду. Чоловік підкреслив, що чиновник є його давнім знайомим та партнером у вирішенні питань, пов’язаних із будівництвом на території м. Києва.

18 лютого 2020, близько 16:00 год. під час чергової зустрічі в ресторані «Еshak» по вул. Велика Васильківська, 85/87, особа зазначила, що вартість погодження містобудівних умов та обмежень становить 15 доларів США за 1 квадратний метр. Виходячи з загальної площі даного об’єкта будівництва – 8 757 м.кв., сума становитиме 131 355 доларів і половину, а це – 65 тисяч доларів, необхідно заплатити наперед – завдатком. У разі виконання домовленостей погодження буде за 2 – 3 тижні з моменту подачі документів. Чоловік нібито в черговий раз наголосив, що питання вирішує через свого знайомого з КМДА і в разі відмови він повністю заблокує можливість отримання фірмою погодження в майбутньому.

14 квітня на вулиці Прорізна в салоні автомобіля відбулася передача 60 тисяч доларів, спрямована на пособництво першому заступнику Голови КМДА в одержанні неправомірної вигоди.

Із рішення суду вбачається, що заяву про злочин представник забудовника подав до СБУ ще 29 жовтня 2019.

Водночас суд вважає, що в матеріалах справи відсутні достатні дані та докази перешкоджання ходу розслідування та здійснення тиску на свідків. Суд врахував обставини справи, тяжкість покарання, дані про підозрюваного, в тому числі, що він має постійне місце проживання, одружений, має двох повнолітніх дітей, працює керівником ТОВ «Євровіт-плюс» та позитивно характеризується за місцем проживання, раніше не судимий. Окрім цього, чоловік потребує постійного догляду лікаря, бо має хронічні захворювання серця, а на території України запроваджено карантин.

Надані матеріали, на думку суду, є не достатньо переконливими та достатніми для взяття особи під варту.

У підсумку суд вирішив, що саме цілодобовий домашній арешт забезпечить швидке та повне проведення досудового розслідування і збереження стану здоров’я підозрюваного.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела у правоохоронних органах повідомили, що СБУ викрили протиправну діяльність першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, який через посередника вимагав неправомірну вигоду у розмірі 125 тис. доларів від представника компанії-забудовника.

«Задокументовано, що посередник з метою одержання грошових коштів діяв за вказівкою та узгодженням з М.Поворозником та виношували наміри одержати також і з іншого об’єкта будівництва 246000 доларів США», – писали журналісти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email