Суд не покарав священика за службу в період карантину

Хмельницький міськрайонний суд закрив справу проти настоятеля Свято-Успенської церкви за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 27 квітня.

Священика звинувачували, що 5 квітня близько 10:40 він проводив масовий релігійний захід – богослужіння, в якому брало участь більше 10 прихожан, чим порушив правила карантину.

Священик порушення не визнав і пояснив, що здійснював богослужіння в храмі з трансляцією через гучномовець на вулицю. Крім того, стверджував, що в самій церкві не перебувало більше 10 прихожан.

Постановою кабміну в період карантину заборонено заходи, в яких бере участь понад 10 осіб, крім тих, що необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. 

Але суду не надано доказів, що того дня в церкві було понад 10 осіб. У матеріалах справи є відеозапис, що на подвір’ї храму на відстані один від одного стояли 4 прихожан.

Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що порушник є настоятелем храму, але відсутні докази того, що він є головою релігійної громади, якій надано право користування храмом, що дане приміщення є храмом, що релігійна громада зареєстрована, не надано витягу з ЄДРПОУ, тощо.

Суд дійшов висновку про відсутність в діях священика складу адміністративного правопорушення і закрив справу.


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *