Суд не змінив запобіжний захід підлеглому Насірова і продовжив розгляд

Вищий антикорупційний суд продовжив розгляд ексголови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу Володимира Новікова.

Раніше суд робив перерву, щоб новий адвокат Новікова із центру бозоплатної правової допомоги могла ознайомитися з матеріалами справи. Обвинувачений відмовився від свого попереднього захисника, який чотири рази не прибував у засідання, посилаючись на карантин і самоізоляцію.

22 травня суд повернувся до дослідження письмових доказів.

У другій половині засідання адвокат Наталія Загорняк клопотала про зміну її підзахисному запобіжного заходу на особисте зобов’язання.

У січні 2020 Новіков уже просив зменшити йому заставу, яка залишається незмінною уже три роки.

30 березня 2017 суд взяв підозрюваного під варту альтернативою застави 8 млн грн. З метою якнайшвидшого звільнення з-під варти дружина позичила 2,8 млн грн у знайомого зі строком повернення до 3 травня 2018 року, а в листопаді 2018 від позичальника надійшла претензія. У випадку неповернення особа пообіцяла звертатися до суду. Пізніше сім’я отримала вимоги від інших позичальників.

Новіков повідомив, що родина перебуває у скрутному матеріальному становищі і не має інших джерел для повернення боргу. Раніше з цієї причини Новіков вирішив не наймати нового захисника, а скористатися тим, що призначить держава.

Обвинувачений передав суду інформацію про свої доходи за останні 5 років. За цей період він офіційно заробив 940 тис. грн, дружина – 239 тис. грн. Новіков та його адвокат стверджують, що у 2017 році суд призначив йому 8 млн грн застави не обґрунтовано, не беручи до уваги його реальний майновий стан.

Адвокат Загорняк заявила, що Новіков продемонстрував зразкову поведінку, бо ніколи не пропускав судові засідання і не порушував обов’язків.

Прокурор протестував, кажучи про тактику його колишнього адвоката, що, імовірно, була спрямована на затягування справи. Йдеться про те, що після засідання прокурори фіксували, що Новіков спілкувався з захисником без маски біля Макдональдса, недалеко від Вищого антикорупційного суду. Раніше в той же день адвокат не з’явився в суд під приводом самоізоляції в період карантину.

Суд відмовився змінювати запобіжний захід. Оголошений короткий текст ухвали і аргументи суду наразі невідомі. Іншому обвинуваченому Насірову суд минулого року зменшив заставу зі 100 до 36 млн грн.

Наступне засідання призначено на 22 червня.

Нагадаємо, що ексголова ДФС Роман Насіров і директор Департаменту погашення боргу ДФС Володимир Новіков звинувачуються у  зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

Читайте також – Швидкий старт справи Насірова

«Этот корабль всплывет или утонет», – у справі Насірова допитали першого свідка

Суд допитав з приводу розстрочок попередника Насірова на посаді голови ДФС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email