Суд стягнув з держави 400 тисяч за переслідування колишнього голови села

Уманський міськрайонний суд Черкаської області стягнув за рахунок державного бюджету 400 тис. грн за незаконні дії прокуратури щодо колишнього голови села Ладижин.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на рішення від 15 травня.

У 2010 році, за місяць до виборів, місцева прокуратура порушила проти сільського голови кримінальну справу. Йшлося про розтрату бюджетних коштів, а також нібито підписання сільським головою підроблених протоколів та рішень сесії сільської ради. Підозрюваний вину не визнавав. Так, звинувачення у розтраті бюджетних коштів базувалося тільки на довідці Контрольно-ревізійного управління, а проводити економічну експертизу прокуратура відмовлялася. Щодо службового підроблення, то голова села пояснював, що не міг підписувати ті документи, бо в цей період перебував на навчальній сесії у Черкаському національному університеті. За другим епізодом справу було закрито у кінці 2012 року після проведення за клопотанням підозрюваного почеркознавчої експертизи.  За рештою звинувачень справу закрили тільки у грудні 2016 через відсутність складу злочину.

Чоловік вважає, що були зганьблені його честь і гідність в очах односельців, завдано непоправної шкоди престижу та діловій репутації як сільського голови. Через кримінальну справу він не переобрався на другий строк, втратив роботу і мусив змінити місце проживання, залишивши у селі пристарілих батьків, не мав можливості нормально заробляти і забезпечувати родину, був обмежений підпискою про невиїзд. Крім того, погіршився стан здоров’я, він захворів на онкологічне захворювання і йому вирізали нирку. Також чоловік повідомив, що через кримінальну справу не міг поновитись на військовій службі. Позивач оцінив свої моральні страждання в сумі близько 1 млн грн.

Прокуратура заперечувала, кажучи, що чоловік не був затриманий і під вартою не утримувався. Відтак прокуратура вважала, що достатньо компенсувати тільки 140 тис. грн.

Але суд вирішив, що навіть мінімальний розмір компенсації має становити 341 тис. грн., виходячи з розміру одного мінімального розміру заробітної плати за кожен місяць перебування під слідством чи судом. Чоловік перебував під слідством 72 місяці і 20 днів.

Враховуючи обставини справи, які свідчили про завдання моральних страждань, суд підвищив суму відшкодування до 400 тис. грн.

Окремо стягнуто 10 тис. грн витрат на правничу допомогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email