Суд виправдав чиновника від хабара, про який заявив колишній УБОЗівець

Октябрський районний суд м. Полтави  виправдав від звинувачень у хабарництві ексначальника управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 грудня.

У 2017 році в одного з підприємців, що займався пасажирськими перевезеннями виявили порушення. Його представник за дорученням звернувся в ОДА і там начебто попросили 2 тис. доларів за вирішення питання. У подальшому передано 14 тис. грн, які належали СБУ. Гроші зараховувались на карточку і їх через свого спільник нібито отримував начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА.

Заявником представник перевізника. Він розповів суду, що має вищу юридичну освіту та до 2011 року працював оперуповноваженим Лубенського відділу УБОЗ УМВС України в Полтавській області та був звільнений у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Наразі очолює антикорупційну громадську організацію у місті Лубни.

Із матеріалів НСРД видно, що заявник сам приходив у кабінет чиновника і запитував: «Когда мы, шо мы», після чого настирливо спонукав до якнайшвидшого виконання якихось дій. Наступного разу під час розмови знову першим заговорив про необхідність вирішення питання, бо його «душать», спонукав до відвертої розмови, пояснював, що сам у цьому не розбирається.

Суд враховує, що заявник бувший оперативний працівник колишнього УБОЗу, очолює громадську організацію «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державного управління та правоохоронних органах», виконував комерційне доручення на платній основі, проявляв надмірну ініціативність та активність в інтересах певних осіб, яких не називав, з власної ініціативи зв’язувався та приходив до чиновника, висловлюючись у прихований спосіб та спонукаючи до певних дій замість документального шляху відстоювання інтересів довірителя в правовому полі України.

Обвинувачений раніше несудимий і не давав приводів підозрювати себе в корупції, тому матеріали справи, на думку суду, не містять жодних підстав для залучення негласного агента. Суд вирішив, що правоохоронні органи перевищили межі і вочевидь тиснули на особу і схиляли до вчинення злочину. До повноважень обвинуваченого не входить надання тимчасових дозволів на здійснення пасажирських перевезення пасажирів, а також розірвання договорів. Такими повноваженнями був наділений перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації.

Відомості до ЄРДР за фактом вимагання службовими особами управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації у ФОП грошових коштів в сумі 44 тисячі грн внесені ще в грудні 2017. Але обвинувачений на посаду начальника управління призначений тільки через місяць. І через тиждень після призначення прокурор вже отримав дозвіл суду на НСРД щодо чиновника.

Суд звернув увагу, що ухвала слідчого судді Октябрського районного суду про проведення обшуку з метою відшукання хабара винесена за клопотанням прокурора – 16.05.2017 року, тобто майже через місяць після проведення спеціального слідчого експерименту, а обшук проведений взагалі лише 15.06.2017 року, тобто майже через 2 місяці після інкримінованого «отримання неправомірної вигоди».

Така «оперативність» у документуванні хабарництва вразила суд.

У кабінеті чиновника вилучили тільки службову документацію, в тому числі офіційне листування із підприємцями, а будь-якої неправомірної вигоди не знайшли. Аналогічно ніяких доказів злочину не знайшли і вдома в обвинуваченого.

Із відеоматеріалів НСРД не вбачається, щоб чиновник вимагав чи отримував які-небудь кошти. Показання про передачу грошей обвинуваченому та його дружині на стадії досудового слідства дав свідок, який начебто був спільником і посередником. Цьому свідку також повідомили про підозру за ч.2 ст.369-2 ККУ, але правоохоронні органи не ініціювали обрання йому запобіжного заходу, тому він втік і досі не знайдений. Відтак суд не може допитати його безпосередньо і не враховує раніше надані показання. Сам обвинувачений та його дружина заперечили, що отримували якісь гроші за посередництва згаданого свідка.

Суд виправдав чоловіка за недоведеністю в його діях складу злочину. Особі загрожувало 5-10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email