Суд виправдав студента-медика, який зірвав у полі 3 рослини коноплі

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд виправдав студента медичного коледжу від звинувачень у придбанні наркотичного засобу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 березня.

Ввечері 4 серпня 2019 патрульні затримали неповнолітнього хлопця на вулиці під приводом розпиття пива на дитячому майданчику. При обшуку в його рюкзаку знайшли три рослини коноплі.

В суді обвинувачений пояснив, що на початку літа їздив відпочивати на річку поблизу села Гораївка, де побачив поле засіяне коноплею. Люди, які працювали на полі, пояснили, що це технічна конопля, тому немає охорони. Коли в черговий раз їхав на річку вирішив зірвати пару рослин коноплі, тому що навчається в медичному коледжі і вирішив написати наукову роботу і отримати додаткові бали. Пізніше зустрівся з товаришем, якому вирішив показати рослини коноплі. Вони перебували в дворі будинку, придбали пиво, до них підійшли два патрульні і в грубій формі запитали чи є заборонені речі. Патрульний знайшов у рюкзаку коноплю і викликав по телефону поліцію. До приїзду поліції, один з патрульних утримував його рукою за шию ззаду, щоб він не мав змоги втекти. По приїзду поліція виявила, що затриманий неповнолітній та розпорядилася викликати батьків. Але мати хлопця знаходиться за кордоном і повідомив про своє затримання тітку, але працівники поліції не дочекались родичів і повезли затриманого в чергову частину. Не дочекались родичів і без захисника поліцейські склали протокол затримання та вилучення трьох рослин коноплі. Підсудний заявив, наркотичні засоби не вживав і не вживає, а рослини коноплі зірвав тільки для наукової роботи, просить його виправдати.

Показання обвинуваченого підтвердив його товариш, а також викладачка медичного коледжу. Остання розповіла, що хлопець бере участь у фармакологічному гуртку під її керівництвом і справді отримав доручення підготувати роботу про наркотичні енергетики з рослини коноплі як народний метод.

Суд визнав порушення при затриманні і отриманні доказів. Так, при виявленні конополі на місце одразу мала прибути слідчо-оперативна група, оглянути місце події, вилучити з місця події рюкзак з рослинами, затримати підозрюваного з дотриманням вимог КПК. Натомість хлопця затримали з причини розпивання спиртних напоїв у забороненому місці. У протоколі потім написали, що коноплю виявили тільки у відділку поліції.

У подальшому адмінпротокол про затримання і сейф-пакет з коноплею поліцейський передав слідчому на підставі заяви про добровільну видачу. Однак відсутні відомості, що начальник поліції уповноважив підлеглого добровільно передати слідчому матеріали справи. Слідчий листом попросив начальника відділення поліції дати його відеозаписи із нагрудних камер патрульних. Суд вважає, що докази здобуто в не процесуальний спосіб, що мало б бути клопотання до слідчого судді про тимчасовий доступ.

Суд звернув увагу, що під час проведення першочергових слідчих дій за участю неповнолітнього йому не було забезпечене право на захист, оскільки був відсутній адвокат, участь якого є обов’язкова з моменту встановлення, що особа є неповнолітньою. Працівники знали, що хлопцю немає 18 років зі слів самого затриманого, з наданих документів і пояснень тітки. Зрештою, дата народження була зафіксована в рапорті самими працівниками поліції.

Водночас суд вважає, що й інші докази не доводять поза розумним сумнівом того, що особою вчинено злочин, оскільки є лише похідними від доказу здобутого з істотним порушенням закону.

Сторона захисту посилалась на відсутність прямого умислу неповнолітнього щодо крадіжки і незаконного зберігання наркотичного засобу, мотивуюче це тим, що хлопець помилково вважав, що технічна конопля, яку він зірвав, не містить наркотичного засобу, ніким не охороняється та є у вільному доступі на полі, де її вирощують. Цього прокурор не спростував і нічого більше на доведення вини не представив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email