Суд забракував докази і виправдав чоловіка від $50 доларів хабара прикордоннику

Олевський районний суд Житомирської області виправдав звинуваченого у передачі 50 доларів хабара прикордонннику.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 25 лютого.

Замначальника відділу прикордонної служби «Копище» Житомирського прикордонного загону поінформував правоохоронні органи, що йому пропонують гроші за переміщення продуктів поза пунктами пропуску. В даному випадку йшлося про кондитерський мак і 30 центів США за кілограм незаконно перевезеної продукції.

5 травня 2018 в селі Майдан поблизу магазину чоловік дав прикордоннику 50 доларів і був затриманий. Дії було кваліфіковано за ч.3 ст.369 ККУ як надання неправомірної вигоди. За такий злочин загрожує від 4 до 8 років позбавлення волі.

Обвинувачений у суді сказав, що прикордонник сам запропонував йому незаконно перевозити через кордон певні товари, бажаючи отримувати за це неправомірну вигоду.

В той же час обвинувачений про такі дії прикордонника у правоохоронні органи не заявив. Натомість, згідно з показанями, намагався якимось незрозумілим чином сам «перевірити» дійсність його намірів і погодився на таку пропозицію.

Обвинувачений переконував, що дав прикордоннику сувенірну купюру в 50 доларів, хоча експертиза показала, що гроші справжні. Однак чоловік не розкаювався у вчиненому і навіть не усвідомлював злочинність своїх дій.

В суді переглядали відеозапис зустрічей. Під час розмови обвинувачений казав прикордоннику: «То можем щось робить?… Там под’єду, падкіну пару мішечков… Пиши щоб з двох до п`яти не було нікого та і всьо.. .Вони хай в леву сторону фіть… Хай там охраняють з двох до п`яти… Я считаю, що лучше в лево йті. Лучше хай Дуби охраняють…»

На запитання «А шо ти будеш везти?» обвинувачений відповідав: « Я ж тобі казав мак… В мішочках по двадцять кілограм. Кондитерский мак, піщевий». Пізніше чоловік додав: « Я старатимусь тебе не абдурівать… Смотря сколько занесьом… Посчитай , тєбє 30 центов с кілограма… Селі б возом зах..ив тонну, зразу 300 баксов… Як зробим, то тоді я дам… Я отвічаю, що я дам… Я тебе сказав, що я отдам…»

У день затримання чоловік підійшов до машини, витягнув грошову купюру і передав прикордоннику, кажучи: « Пійсят . А остальниє як зроблять. Добро?».

Однак перевіряючи докази, суд визнав більшу їх частину такими, що здобуті з порушеннями і є недопустимі.

Огляд прикордонника після передачі грошей здійснювався у відсутності двох понятих та не було застосовано безперервний відеозапис слідчої дії. Крім того, огляд проходив у лісі, за 5 кілометрів від місця зустрічі. А в протоколі записано, що огляд відбувся у приміщенні адмінбудівлі пункту пропуску.

Відтак протоколи огляду свідка, протокол про результати контролю за вчиненням злочину, протоколи про результати здійснення НСРД негласного аудіо-, відео контролю особи визнані недопустимими доказами.

Жоден зі свідків, які були допитані в судовому засіданні , не повідомив, що обвинувачений займався незаконним перевезенням маку через кордон, інших доказів з цього приводу також не надано.

Натомість із даних телефону видно, що прикордонник першим дзвонив та ініціював зустрічі. Суд зробив висновок, що зустрічі відбувалися саме на вимогу заявника і мали місце підбурювання та провокація з боку правоохоронних органів та свідка.

Також стороні захисту не відкривались процесуальні документи, в яких зазначено, яка відео-аудіо апаратура застосовувалась в ході негласних слідчих дій.

Суд вирішив, що належних, допустимих та достатніх доказів вини особи не надано.

Справа розслідувалась із 2018 року і суд вважає, що на сьогодні можливості здобуття інших доказів вичерпані.

50 доларів конфісковується у власність держави.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *