Суд затвердив угоду щодо екснардепа Черненка

Вищий антикорупційний суд 30 квітня затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором і колишнім народним депутатом від БПП Олександром Черненком.

Суд призначив узгоджене покарання – 3 роки позбавлення волі і 17 тис. грн штрафу, водночас звільнив Черненка від відбування позбавлення волі з випробувальним строком на 3 роки (в угоді пропонували тільки 1 рік, але суд сам визначає випробувальний строк). Також Черненку заборонено на 1 рік обіймати деякі посади в виборних органах державної влади.

Вирок ще може бути оскаржено. У справі є також окрема думка судді Задорожної, зміст якої поки невідомий.

Черненка визнали винним в тому, що в період з 22 лютого 2016 по 31 грудня 2018 року, будучи нардепом і зловживаючи службовим становищем, він отримав неправомірну вигоду для себе в сумі 582 тис. грн. Черненко одержав компенсацію витрат на оренду житла, хоча мав таке у 30-кілометровій зоні біля міста Києва. Співробітники апарату ВР не мають повноважень перевіряти підстави для виплати компенсацій і гроші виплачуються тільки за заявою нардепа.

Як зазначив суд, на момент звернення за компенсацією Черненко проживав у Києві, в квартирі, що перебувала у спільній сумісній власності подружжя, та мав прописку в смт.Бородяка, у 30-кілометровій зоні від міста Києва. Відтак Черненко був забезпечений житлом і не мав права відшкодування витрат на оренду. Суд вважає, що Черненко уже на момент звернення за компенсацією розумів протиправність своїх намірів. Так суд переконався, що обвинувачений діяв з прямим умислом і корисливою метою на одержання неправомірною вигодою.

Суд вирішив, що угода про визнання винуватості відповідає інтересам суспільства. Угода сприяла вчасному розкриттю злочину і економії часу на розгляд справи.

Черненко дав викривальні показання проти себе, розкаявся. Із його пояснень, він неправильно порахував відстань від Бродянки до Києва. В суді були представлені документи, що Черненко повністю відшкодував завдану шкоду.

У Верховній раді Олександр Черненко представляв Блок Петра Порошенка. У 2009-2014 був головою правління громадської організації – Комітет виборців України, займався журналістською діяльністю, відомий як експерт і оглядач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email