Суд зобов’язав УП дати спростування, що батько Медведчука був «поліцаєм»

Печерський суд Києва визнав недостовірною інформацію, поширену Андрієм Білецьким у статті на сайті « Українська правда. БЛОГИ».

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на рішення від 8 травня.

Рік тому, 9 травня 2019 року, тодішній народний депутат, лідер партії « Національний Корпус», засновник полку Азов, Андрій Білецький написав у блозі на УП: «…Батько …  Віктора Медведчука  був поліцаєм в окупованому селі. Як свідчать розсекречені документи, він не був ні ОУНівцем, ні партизаном…».

Після чергових виборів Віктор Медведчук став народним депутатом, а Білецький до парламенту не пройшов. Після виборів у серпні 2019 Медведчук подав позов до суду.

Представник Медведчука зазначив, що поширену інформацію можна перевірити на предмет її істинності; така інформація не підпадає під ознаки критики; не містить оцінки дій, суб’єктивної думки, переконання і поглядів відповідача, припущення, а також мовно-стилістичних засобів (гіпербола, алегорія, сатира) тощо, тому не є оціночними судженнями і підлягає спростуванню.

Відповідно до обвинувального висновку, складеного 02.04.1944 р. старшим слідчим відділу контррозвідки Народного комісаріату оборони «СМЕРШ» Першої танкової армії, та затвердженого 08.04.1944 року начальником ОРК НКО «СМЕРШ» Першої танкової армії, Володимира Медведчука звинувачено у контрреволюційній націоналістичній діяльності.

13-14 квітня 1944 року воєнний трибунал Першої танкової армії засудив батька Медведчука – до 8 років ув`язнення і 4 років заслання за контрреволюційні злочини.

Після здобуття Україною незалежності батька Медведчука у 1995 році реабілітували як жертву політичних репресій. Раніше він був засуджений за контрреволюційну діяльність і відсутні факти, які б підтверджували, що він був «поліцаєм».

На час виходу спірної статті Білецького Володимир Медведчук був реабілітований за Законом України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», як необґрунтовано притягнутий до відповідальності.

Суд дійшов висновку, що викладена в спірній статті інформація є недостовірною і порушує особисті немайнові права Віктора Медведчука.

Суд зобов’язав ПП «Українська правда» спростувати недостовірну інформацію в такий самий спосіб, в який ця інформація була поширена.

На рішення може бути апеляцію протягом 30 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email