Суддя Вовк повернув гроші екскерівнику центру при РНБО, який начебто заробляв на преміях

Суддя Печерського суду Сергій Вовк задовольнив скаргу на бездіяльність Державного бюро розслідувань і зобов’язав повернути раніше вилучені при обшуку 81 тис. доларів США і 3 890 євро.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням  на ухвалу від 30 березня.

1 жовтня 2019 проведено обшук у кабінеті Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України. Під час обшуку вилучено 81 тисячу доларів США та 3 890 євро. Згодом апеляційний суд скасував арешт коштів. У лютому 2020 при повторному зверненні суддя Вовк в арешті відмовив, але з тих пір гроші так і не були повернуті. Суддя новою ухвалою зобов’язав це зробити.

За версією слідства керівник Міжвідомчого центру при РНБО організував систему поборів з підлеглих, яким попередньо безпідставно оформляв премії. Прокурор повідомляв у суді, що начебто інформацію про це було виявлено на мобільному телефоні чиновника. За 2018 рік чоловік декларував тільки 26 тис. доларів.

Але суддя Вовк вирішив, що злочинне походження грошей не доведено. Натомість суддя взяв до уваги якусь розписки від 06.09.2019 між посадовцем і третьою особою, що, очевидно, стосувалася грошей, а також довідку про доходи та відрахування, декларацію за 2018 рік.

Посадовець будучи військовослужбовцем зі званням «полковник», був відряджений до Центру з 2015 року. Далі він начебто призначав на посади в Центрі наближених до себе осіб, з якими познайомився під час військової служби в різних підрозділах, а також призначав на посади інших осіб за окрему грошову винагороду. Працівникам нараховувалися щомісячні премії, а їх керівник нібито забирав у них частину грошей на власні потреби, в тому числі, шляхом вимагання і з погрозами звільнення.

Із судових рішень вбачається, що про підозру у цій справі не повідомлялося.

26 грудня 2019 президент Зеленський звільнив з посади керівника Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email