У справі Кожари прокурор звинувачує алкоголь, а дружина передала зізнання

Шевченківський суд почав розглядати клопотання про застосування запобіжного заходу ексміністру закородонних справ Леоніду Кожарі у вигляді тримання під вартою. Його звинувачують в умисному вбивстві колишнього директора каналу «Інтер» Сергія Старицького.

У зв’язку з карантином засідання проходить без участі преси, але з трансляцією на порталі на сайті «Судової влади». Наразі відеозапис засідання недоступний.

Захист наполягав на повністю закритому розгляді, щоб не розголошувалася інформація про стан здоров’я і показання свідків на стадії досудового розслідування. Зокрема, адвокати будуть говорити про «складну хворобу самого Кожари. Суд вирішив за можливе провести засідання закритим частково на стадії дослідження доказів.

Що до оголошення клопотання прокурора захисник зачитав заяву дружини підозрюваного Марини Козерод про зізнання у вчиненні кримінального правопорушенні-казусу.

У заяві йшлося, що між загиблим та чоловіком Козерод були дружні стосунки, вони знайомі з 80-х років, часто спілкувалися, в тому числі, з особистих питань, покійний приїжджав до них додому своїм собакою.

21 лютого 2020 з 15 години Старицький прибув в будинок Кожари в селі Чайки і вони разом пили горілку. Ввечері гостя мала забрати машина. О 21-22 вечора, як стверджує господиня, вона побачила в руках Старицького пістолет і намагалася його відібрати, а сам Кожара начебто був у цей час на другому поверсі. Адвокат Олександр Шира, який захищає Кожару, не зачитував заяву повністю, оскільки жінка буде допитана в засіданні. Цю заяву Марина Козерод написала напередодні, коли повідомили про підозру її чоловікові. Крім того, захисник повідомив, що жінка і раніше заверталася до слідчого, пропонуючи надати пояснення щодо механізму вогнепального поранення у загиблого, але показання в неї не відібрали і до слідчого експерименту не залучали.

Із відкритих джерел відомо, що саме дружина ексміністра 21 лютого о 21.40 подзвонила в поліцію і повідомила, що виявила на кухні труп товариша свого чоловіка.

За версією обвинувачення, у момент розпиття спиртних напоїв виник конфлікт, що переріс у бійку. Були пошкоджені окуляри Кожари, на оправі, яких виявлено кров, що, за висновком експерта, належить Старицькому. Далі у Кожари начебто виник умисел на заподіяння смерті Старицькому. Для цього він піднявся на другий поверх, зайшов у спальню, взяв із тумбочки пістолет і зняв його з запобіжника. На кухні Кожара, за версією слідства, ударив Старицького пістолетом в область потилиці. Кров бризнула на підлогу. Після цього Кожара начебто направив пістолет до правого ока Старицького і натиснув на спусковий гачок і вистрелив. Старицький отримав одиничне вогнепальне наскрізне поранення з ушкодженням кісток черепа і головного мозку та помер на місці.

Пістолет «Jericho 941 PSL», з якого стріляли, зареєстрований на господаря будинку – Леоніда Кожару.

Прокурор стверджує, що підозрюваний намагався приховати злочин і вчинив «інсценування на самогубвство». Руки і ноги загиблого були у «викривленому стані», а не зігнуті. Прокурор переконаний, що Старицький не міг застрелитися сам. Пояснює це так, що куля вийшла на відстані 63 см від підлоги, що неможливо, якби загиблий стріляв сам. Ситуацію прокурор пояснює сильним алкогольним сп’янінням.

Крім того, у матеріалах справи є відеозаписи із нагрудних камер патрульних поліції, які першими виїхали на місце трагедії. Прокурор зацитував висловлювання Кожари на цьому відео: «Блин, я все равно буду расстреливать. Кто мне будет угрожать», «Я защищал свой дом». Таке він сказав у спілкуванні з поліцейськими і тепер прокурор розцінює це як ознаку причетності до злочину.

Експерт не знайшов порохових газів на руках Кожари і захист підкреслював це. Прокурор сказав, що проводяться ще додаткові експертизи, які можуть дати інші результати. Наразі відомо, що це був бразильський білий порох, який не залишає слідів. Водночас на штанах і куртці Кожари є сліди крові Старицького.

У зв’язку із задоволенням низки клопотань, зокрема сторони захисту щодо ознайомлення з матеріалами клопотання про застосування запобіжного заходу, обрання запобіжного заходу відкладено на 27 березня 2020 року 11:30 год.

_____

Леонід Кожара був народним депутатом 5,6,7 скликань, з грудня 2012 по лютий 2014 – міністром закордонних справ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *