У справі патрульного Олійника обрали двох присяжних

Голосіївський суд Києва 14 лютого розпочав відбір присяжних у справі за звинуваченням колишнього патрульного поліції Сергія Олійника.

Про це повідомляє «Судовий репортер» 

У засідання з’явились шестеро із семи кандидатів у присяжні. Суд вважав за можливе розпочати відбір. Також в обвинуваченого з’явився новий адвокат – Роман Кругляк.

Прокурор і захист відвели чотирьох кандидатів. Адвокат хотів відвести і п’ятого кандидата, але суд не погодив це.

Суддя по черзі називала прізвища і кандидати підводилися і підтверджували, що це вони. Сьома присяжна не з’явилася за станом здоров’я. Питання про її участь у справі може бути вирішено у наступному засіданні.

Суддя Бондаренко роз’яснила присяжним, що вони слухатимуть справу про умисне вбивство, матимуть доступ до всіх доказів, з дозволу головуючого зможуть ставити запитання обвинуваченому, свідкам і експерту. Водночас вони їм не дозволяється спілкуватися зі сторонніми особами про обставини справи, збирати відомості додатково до тих, що будуть представлені у засіданні, а також розголошувати інформацію, що стала їм відома у зв’язку з виконанням обов’язків присяжного.

Суд поцікавився у кандидатів, чи щось їм заважає бути присяжними у справі. Всі заперечили, в тому числі і громадянка Басун, яка вже була задіяна у цій справі до втрати повноважень попереднім складом присяжних.

Нагадаємо, що у 2018 Басун як присяжна взяла самовідвід, тому що побачила своє фото на сайті прокуратури Києва у новині про судове засіданні і розцінила це як тиск.

Відтак прокурор першим запитанням поставив запитання Басун, чому на цей раз вона не взяла самовідвід.

— На той час склались такі обставини, що я вважала свій особистий захист… було порушено. На той момент було так. А на цей момент я все ж таки приймаю участь і погоджуюся розглядати цю справу.

І прокурор, і адвокати Олійника заявили їй відвід і суд його задовольнив.

Також серед кандидатів був пенсіонер МВС, колишній оперуповноважений Литвиненко.

Прокурор припустив, що присяжний Литвиненко через своє коло знайомих може зазнавати впливу з боку правоохоронних органів, в яких також працює обвинувачений. Сам Литвиненко казав, що справу Олійник з відкритих джерел нічого не знає.

Адвокат Пукало також повідомив, що Литвиненко неодноразово фігурував як потерпілий у справах, що розглядалися Голосіївським судом.

«Це було пошкодження гаражного боксу кооперативів… належить моїй мамі. Було 20-30 заяв, одна з них – моя… Саме захват земельної ділянки, на які розташовані гаражні кооперативи», – пояснив Литвиненко. Він додав, що справу потім було зупинено і зараз спір вирішується у господарському і адміністративному суді. Литвиненко підтвердив, що місцева поліція йому не допомогла.

За клопотанням захисту суд відвів Литвиненка.

Відвели також кандидата Павловського, працівника заводу «Радар», який вже брав участь попередньому складі суду в якості присяжного. Ще одним аргументом проти цього кандидата була кримінальна справа на посадовців заводу «Радар». Хоча Павловському не повідомлено про підозру кримінальна справа може стати інструментом тиску.

Також суд задовольнив відвід співробітниці заводу «Радар» громадянки Олясюк.

Адвокат Кругляк доводив, що знайомство з колишнім присяжним Павловським може впливати на її ставлення до справи. Сам Павловський говорив з цього приводу, що знайомий з Олясюк тільки по профспілковій лінії.

Також адвокат Пукало просив відвести присяжного Волошина, якого в минулому році патрульна поліція оштрафувала на 51 гривню за непристебнутий пасок безпеки. Але суд це не переконало.

У засіданні були присутні батьки і брат загиблого пасажира Медведєва. Вони підтримували всі заявлені прокурором відводи.

У підсумку суд відібрав двох присяжних – Волошина і Лущика – із необхідних п’яти. Добирати присяжних продовжать у засіданні 2 березня.

У грудні 2019 Київська міська рада затвердила для Голосіївського суду новий список із 15 присяжних (затверджується раз на три роки). Система авторозподілу обере серед них наступні кандидатури, які розгляне суд.

***

7 лютого 2016-го 25-річний патрульний Сергій Олійник обстріляв автомобіль, водій якого не хотів зупинятися. У результаті загинув 17-річний пасажир Михайло Медведєв, який сидів на передньому сидінні поряд із водієм.

Олійнику інкримінували перевищення службових обов’язків, умисне вбивство Медведєва і замах на вбивство водія. За обвинуваченням в умисному вбивстві йому загрожує до 15 років позбавлення або довічне тюремне покарання.

Справу почали слухати по суті тільки на початку 2018 після відбору присяжних. Однак у зв’язку із закніченням повноважень прияжних і змінами в складі суду у 2020 році розгляд знову почнуть спочатку.

Після інциденту Олійник продовжує працювати у правоохоронних органах на посаді інспектора відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Києва.

Сергій Олійник своєї вини не визнає, стверджує, що не мав наміру когось убивати і готовий давати показання в суді.

Нагадаємо, що на початку квітня 2019 в суді вдруге оголосили обвинувальний акт у цій справі через заміну головуючого судді. Головуючий у цій справі змінився вже втретє.

Подробиці у справі – Справа патрульного Олійника: суд стартував через два роки після трагедії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *