У справі патрульного Олійника триває повторний відбір присяжних

Голосіївський суд Києва провів чергове засідання у справі колишнього патрульного поліції Сергія Олійника, якого звинувачують в умисному вбивстві пасажира авто Михайла Медведєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

2 березня до суду з’явилося четверо кандидатів у присяжні. З них суд відібрав тільки одного. Іншим обвинувачення та захист заявили відводи.

Громадянку Цудзинович прокурор запитав, чи вплинуть на неї публікації в ЗМІ, де можуть бути відкриті її анкетні дані, та можлива критика її діяльності як присяжної. «ЗМІ – вони на то існують, щоб впливати», – відповідала жінка. – Але я фільтрую інформацію. Розумію, що не повинна бути під пресом цієї інформації», – зазначила вона.

Після цього прокурор поцікавився, чи вважає жінка дії обвинуваченого Олійника правомірними. «Так зразу? Ні, неправомірні» – сказала вона. Суд відвів кандидатку у присяжні як таку, що проявила упередженість ще до розгляду справи.

Громадянин Якимчук притягувався до адмінвідповідальності за водіння у нетверезому стані. Чоловік повідомив, що суд визнав його винним і він написав скаргу на дії судді, оспорює рішення і називає справу сфабрикованою. В останні два роки він також притягувався до відповідальності за порушення правил паркування і дорожньої розмітки. Адвокат Зелькіна повідомила, що, попри заборону суду, кандидат у присяжні продовжує користуватися автомобілем, демонструючи своє ставлення до правосуддя. Суд відвів цього кандидата.

Крім того, захист наполягав на відводі громадянки Стецюк, яка працює на заводі «Радар». У попередньому складі присяжних був представник «Радару». Тому захист вважає, що в даних осіб може сформуватися спільна позиція у справі. Крім того, стосовно посадовців підприємства розслідується кримінальне провадження, що може робити їх вразливими перед правоохоронними органами. У минулому засіданні одну кандидатку, яка працює на заводі, вже відвели. Хоча сама жінка запевняла, що про справу нічого не чула, а з приводу спілкування на підприємстві говорила: «Нема народу. Три людини осталося. Завод розвалився».

Представник інтересів Головного управління Національної поліції у м. Києві як цивільного відповідача повідомив, що має родинні зв’язки з громадянкою Стецюк, що виключає її участь у справі в якості присяжної.

Потерпілі – мати і брат загиблого

У підсумку суд відібрав тільки одного кандидата Тимченка, експедитора, який має юридичну освіту і в 1994-2002 рр. працював в органах МВС. Він не зміг точно пригадати посаду в МВС, але, зрештою, сказав, що був «завбухом», підкресливши, що це було давно. Захист і прокурор відводу йому не заявили.

З урахуванням минулого засідання вже відібрано троє із п’яти присяжних. Одна кандидатка ще не проходила відбір за станом здоров’я. У наступне засідання 19 березня має прибути ще троє нових кандидатів.

7 лютого 2016-го 25-річний патрульний Сергій Олійник обстріляв автомобіль, водій якого не хотів зупинятися. У результаті загинув 17-річний пасажир Михайло Медведєв, який сидів на передньому сидінні поряд із водієм.

Олійнику інкримінували перевищення службових обов’язків, умисне вбивство Медведєва і замах на вбивство водія. За обвинуваченням в умисному вбивстві йому загрожує до 15 років позбавлення або довічне тюремне покарання.

Справу почали слухати по суті тільки на початку 2018 після відбору присяжних. Однак у зв’язку із закінченням повноважень присяжних і змінами в складі суду у 2020 році розгляд відбуватиметься спочатку.

Після інциденту Олійник продовжує працювати у правоохоронних органах на посаді інспектора відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Києва.

Сергій Олійник своєї вини не визнає, стверджує, що не мав наміру когось убивати і готовий давати показання в суді.

Подробиці у справі – Справа патрульного Олійника: суд стартував через два роки після трагедії


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *