Викрали і поклали в труну – 5 років в’язниці

Верховний суд залишив без змін вирок чоловіку, засудженому за викрадення людини за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на постанову від 6 травня.

Раніше вироком суду чоловіка визнано винним, що 24 квітня 2015 року об 11:00 год в місті Ірпінь, за попередньою змовою із двома особами, із застосуванням фізичної сили вони незаконно позбавили волі потерпілого та утримували його в гаражі в труні за місцем проживання.

Верховний суд виключив із вироку посилання на протокол пред’явлення особи для впізнання, оскільки всупереч вимогам закону слідча дія проводилася за відсутності понятих. У решті вирок залишено без змін.

Із показань потерпілого, того дня він їхав машиною, але йому дорогу перегородив мікроавтобус з номером «ПТН ПНХ» , коли він вийшов, то його схопили, зв’язали і помістили в цей мікроавтобус та повезли. Потім його занесли в якийсь гараж і поклали в труну, яку забили гвіздками. Потерпілий чув, як обвинувачений дякував виконавцям за роботу і всі вони пішли. Приблизно через 20 хв йому вдалось вивільнити руки, натиснувши руками і колінами на кришку, відкрити її. Вилізши з труни, чоловік через вікно вибрався назовні і побіг через ліс. Згодом добрався до садового товариства, де зателефонував своєму юристу та в поліцію. По приїзду міліції, його коротко опитали, прибув кінолог з собакою, які чітко вийшли на помешкання, де його утримували.

Обвинувачений вину заперечував. За кілька днів до інциденту на базарі в Ірпені він нібито познайомився з двома чоловіками, які розповіли, що допомагають в АТО і треба перевезти труп одного військового до Ірпіня та похоронити його тут. Він зголосився допомогти і купив за свої гроші труну і поклав у себе в гаражі. Потім приїхали ті хлопці і попросили залишити деякі речі для бійців АТО у нього в гаражі, на що він погодився. Що вони розвантажували йому начебто не було відомо, а пізніше прибула поліція.

Але такі показання спростовуються тим, що придбану заздалегідь труну підготували для утримання в ній живої людини, для чого зроблено отвори у кришці труни і приладнано до них сантехнічні каналізаційні труби, а також приєднано до труни радіопристрій «Радіоняня». Доступ до труни був лише в обвинуваченого, особи, які приїздили до нього на мікроавтобусі пробули там 5-10 хв, що підтвердили в судовому засіданні співмашканка обвинуваченого та сусіди, а тому за цей час не змогли облаштувати труну, відтак суд дійшов висновку, що це зробив сам обвинувачений або інша особа з його відома.

Крім того, потерпілий впізнав на лівій руці обвинуваченого татуювання, яке він бачив у чоловіка, який допомагав переносити його до труни.

Обираючи міру покарання суд враховував, що обвинувачений скоїв злочин, який відноситься до злочинів середньої тяжкості.

За ч.2 ст.146 ККУ незаконне позбавлення волі або викрадення людини за попередньою змовою групою осіб карається обмеженням волі на 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Раніше обвинувачений неодноразово засуджувався за умисні корисливі злочини, але в силу ст.89 ККУ (про погашення судимості) вважається несудимим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email