Виправданий від зґвалтування відсудив 300 тисяч компенсації у держави

Червоноградський міський суд Львівської області ухвалив стягнути громадянину 300 тис. грн моральної компенсації за рахунок коштів державного бюджету.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 23 січня.

На початку 2018 суд виправдав чоловіка від звинувачень у зґвалтуванні групою осіб за відсутністю складу злочину.

Кримінальне переслідування почалося із повідомлення підозри у червні 2013 і завершилось у вересні 2018, коли апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок. Таким чином, особа перебувала під слідством і судом 5 років 3 місяці 10 днів (63 місяці).

Враховано соціальне становище позивача, який користувався авторитетом та повагою в селі за місцем проживання. У зв’язку зі звинуваченнями чоловік мусив виправдовуватися перед знайомими, друзями, родичами, переживав постійні хвилювання, душевний біль та занепокоєння щодо погіршення своєї репутації.

Суд вирішив за можливе стягнути компенсацію трохи більшу за мінімальну (264 тис. грн) і погодився із сумою, яку попросив сам позивач.

Відомо, що жінку, яка заявила про зґвалтування, тепер судять за неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Позивач та інший виправданий мають у справі статус потерпілих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *