За випадковий дзвінок тривалістю секунду чоловіка мало не засудили на 2 роки за лжемінування

Дніпровський районний суд м. Києва виправдав чоловіка від звинувачень у неправдивому повідомленні про замінування.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 22 січня.

За версією обвинувачення, у листопаді 2018 громадянин подзвонив на «101»  і повідомив неправдиву інформацію про підготовку вибуху в ресторані «Файна Фамілія» по вул. Микильсько-Слобідській, 1-А в м. Києві та відділенні «Кредо Банк» по вул. Раїси Окіпної, 8-А в м. Києві. Оперативно-розшукова група виїхала за цими адресами і нічого небезепечного не виявила.

Чоловік вину не визнав і пояснив, що того дня був на роботі, в офісі. О 10:30 він поповнив рахунок на мобільному телефоні і хотів перевірити залишок коштів, набравши *101#, але випадково набрав 101. Він почув, що йому хтось відповів «Доброго дня, слухаю Вас», та зрозумів, що помилився в наборі номеру, тому одразу скасував дзвінок. Сам дзвінок тривав приблизно 2 секунди, під час яких він не повідомляв про замінування. Цим номером користується він сам вже 8 років. Ввечері того ж дня на роботу приїхали працівники поліції та повідомили йому про підозру. Чоловік сказав, що з самого початку говорив слідчому, що не є членом громадської організації, що йому нічого не відомо про той ресторан і відділення банку, що номер набрав випадково, але це не бралось до уваги.

У матеріалах справи був запис розмови на приблизно 26 секунд, половину з яких говорила невстановлена особа чоловічої статі.

Жінка-оператор: Державна служба України з надзвичайних ситуацій в місті Києві. Старший сержант …

Чоловік: Слуха..те ув…уважно: ми – громадська організація українських патріотів «Січ». Замінували.. ресторан «Файна фамілія» (Микільсько-Слободська) 1 а. Це адреса… та «Кредо банк» по (адресою) Раїси Окопної. Часу у вас – небагато.

Ж: Алло.

00:26 – кінець розмови

Ідентифікувати голос особи експерт не зміг через коротку тривалість розмови. За загальними вимогами для дослідження потрібно орієнтовно 3-5 хвилин розбірливого мовленнєвого матеріалу. А висловлювання невідомої особи тривало приблизно 13 секунд.

Однак із роздруківки оператора «Київстар» вбачається, що того дня о 10:16 обвинувачений дзвонив за номером 101 і тривалість розмови складала 1 секунду. Інших дзвінків не зафіксовано.

Суд дійшов до висновку про правдивість показань обвинуваченого і поставив під сумнів, що він причетний до розмови, яка досліджувалась експертом. Чоловіка визнали невинуватим і повністю виправдали.

Прокурор вимагав покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.

Розслідуванням займалося Дніпровське управління поліції ГУНП у м. Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *