За знущання над затриманим поліцейський отримав 4 роки умовно і втратив посаду

Ямпільський районний суд Вінницької області визнав колишнього працівника поліції винним у перевищенні повноважень.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 30 квітня.

У липні 2019 вранці до Ямпільського відділення поліції доставили чоловіка, затриманого за адмінправопорушення.

Чоловік перебував в положенні навприсядки і не чинив будь-якого опору. Патрульний поліції ударив його гумовим кийком по правій нозі, психологічно тисну і погрожував та змусив присідати, чим принизив та образив особисту гідність потерпілого.

Дії поліцейського кваліфікували за ч.2 ст.365 ККУ – перевищення службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що супроводжувались насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями за відсутності ознак катування.

Між прокурором та обвинуваченим укладено угоду про визнання винуватості. Сторони домовилися про 4 роки позбавлення волі зі звільненням від відбуття покарання з іспитовим строком 2 роки. Також чоловікові на 2 роки забороняється працювати у правоохоронних органах.

Обставиною, яка пом’якшує покарання є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину та добровільне відшкодування завданого збитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email