Жінку в масці, але без паспорту, не покарали за порушення карантину

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області не покарав жінку за порушення правил карантину.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 4 травня.

Поліція склала протокол, що жінка 28 квітня о 17:30 перебувала на вулиці без документів.

Жінка пояснила, що вийшла до магазину, щоб купити дитині морозива, і забула взяти з собою паспорт. Її зупинив дільничний офіцер поліції і вимагав пред’явити документ, що посвідчує особу. При цьому інших вимог карантину не порушувала, була у масці.

Підпунктом постанови кабміну від 11 березня на період карантину заборонено перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус. Уряд роз’яснив, що наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також дасть можливість застосувати адміністративну відповідальність до порушників карантину.

У протоколі працівник поліції не вказав жодної із передбачених в законі підстав для перевірки документів особи. Були додані начебто письмові пояснення громадянки, що поліцейський хотів переконатися в її віці. Однак у судовому засіданні жінка це спростувала, кажучи, що працівник поліції знає її особисто і перевіряти її вік не було потреби.

Суд вирішив, що, зважаючи на роз’яснення Кабінету Міністрів, сама по собі відсутність у людини, яка перебуває на вулиці, документу, що посвідчує особу, хоча і стосується введеного карантину, проте безпосередньо не відноситься до правил щодо карантину.

Тому за відсутності інших порушень правил карантину перебування на вулиці без документів не є самостійною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП.

Суд вирішив, що в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email