Жінку, яка за мільйон рублів купувала через СБУ паспорт для росіянина, пожаліли в обмін на показання

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області затвердив угоду про визнання винуватості і оштрафував жінку на 8500 грн з умовою, що вона дасть показання на іншого обвинуваченого.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 10 березня.

У травні 2019 до жінки звернулась громадянка Росії, чиї повні анкетні дані не встановлені, і попросила за винагороду провезти її син з Маріуполя на тимчасово окуповану територію Донецької області і підшукати для цього український паспорт із фото схожої особи.

Обвинувачена начебто отримала такий паспорт від невстановленої особи і передала тому чоловікові та разом із перетнула лінію розмежування через КПВВ «Новотроїцьке» та привезла його до окупованого Донецька.

У липні 2019 росіянка знову звернулася до жінки і попросила організувати за 1 млн руб. видачу уповноваженими органами України паспорта її сину. Цей чоловік начебто розшукувався правоохоронними органами РФ і намагався уникнути кримінальної відповідальності, тому хотів остаточно легалізуватися в Україні. Оскільки він не мав українського громадянства, то до паспорта мали внести вигадані дані.

Обвинувачена звернулася до свого знайомого – старшого оперуповноваженого Управління СБУ в Житомирській області, який влітку того року був відряджений на Донеччину для виконання службового завдання. Жінка запропонувала сбушнику 1 млн руб. за вплив службових осіб Державної міграційної служби, щоб вони видали паспорт. Але співробітник СБУ одразу написав заяву у правоохоронні органи. Подальші спілкування з обвинуваченою фіксувалися. Жінка встигла передати сбушнику 800 тис. руб. На останню зустріч жінка прийшла з тим самим росіянином, тож разом їх і затримали.

Обвинуваченій інкримінували пропозицію і надання неправомірної вигоди за вплив на особу, уповноважену на виконання функцій держави, а також незаконне заволодіння паспортом, і обидва злочини скоєні за попередньою змовою групою осіб.

Жінка уклала з прокурором угоду, повністю визнаючи свою вину і обіцяючи співпрацювати з правоохоронними органами у викритті інших співучасників злочину. Зокрема, вона зобов’язалась дати показання в суді над тим самим громадянином РФ.

У листопаді 2019 СБУ повідомляла, що мешканка Донецька намагалася організувати незаконну легалізацію в Україні громадян РФ та бойовиків терористичних угруповань «ДНР». Її клієнт начебто співпрацював із представниками терористичних угруповань.

800 тисяч рублів, що були передані як неправомірна вигода, конфісковуються у дохід держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *