Шевченківський суд Києва за клопотанням заступника начальника Шевченківського управління поліції Валентина Галатенка скасував арешт квартири, яка раніше було об’єктом шахрайського заволодіння.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 12 жовтня.
У провадженні слідчого відділу Шевченківського управління поліції Києва перебувають матеріали кримінального провадження № 12015100100003170 від 19 березня 2015 року за ознаками ч. 3 ст. 190 КК – шахрайство у великих розмірах.
У кримінальному провадженні замначальника Шевченківського управління поліції Галатенка визнано потерпілим. Йдеться про шахрайське заволодіння квартирою Галатенка.
У 2006 році помер чоловік, після нього залишилась двокімнатна квартира площею 47 кв.м., яка за заповітом перейшла спадкоємцю, який її продав.
У 2012 році Шевченківський суд Києва визнав нікчемність заповіту, оскільки він не був посвідчений у встановленому законом порядку, а особа, якою посвідчено заповіт, у 2006 році не займала посаду секретаря Веселинівської сільської ради Баришівського району Київської області, що підтверджується довідкою за підписом сільського голови. Отже, такий заповіт не породжує жодних юридичних наслідків.
У 2013 році суд за зверненням першого заступника прокурора Шевченківського району визнав спадщину відумерлою і витребував у власність громади Києва.
15.08.2014 року Шевченківською РДА квартира передана під службове житло Шевченківському РУ ГУМВС України.
У квітні 2015 року цю квартиру надано в якості службової замначальника Шевченківського управління Галатенку на родину з трьох осіб.
Але згодом стало відомо, що власником квартири зареєстровано якусь громадянку на підставі договору купівлі-продажу від 14.06.2014 року.
Покупець наполягала, що є добросовісним набувачем. Однак суд з’ясував, що квартиру продавала особа, яка не мала права це робити (квартира вже була комунальна).
28 вересня 2018 року суд витребував у громадянки спірну квартиру на користь територіальної громади Києва.
Всі ці роки квартира була арештована як речовий доказ, а Галатенко визнаний потерпілим, та водночас вказував службову квартиру у своїй декларації. Тільки 28 вересня 2020 року Галатенку видано свідоцтво про право власності, тобто квартира перейшла у його приватну власність.
Відтак Галатенко звернувся до суду і повідомив, що квартира перейшла в його власність на законних підставах, а тому подальший арешт є недоцільним і порушує його порушує права, обмежує можливість розпоряджатись майном.